• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Mustafa Özkafanın Konya Projeleri
01 Mart 2009 Pazar 15:04

İşte Mustafa Özkafa'nın Konya Projeleri

Saadet Partisi Konya adayları, Konya için hazırladıkları seçim beyannamesini kamuoyuna duyurmak için, Konya Mevlana Bera Otelde basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
Saadet Partisi Konya adayları, Konya için hazırladıkları seçim beyannamesini kamuoyuna duyurmak için, Konya Mevlana Bera Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
 
Seçim beyannamesindeki projelerini tek tek basın mensuplarıyla paylaşan Saadet Partisi Konya Büyükşehir Adayı Mustafa Özkafa, 29 Mart yerel seçimlerinin Saadet Partisi açısından çok önemli olduğunu söyledi.
 
“Konya’nın 100 yılını hazırladık” başlığı ile kamuoyuna sundukları beyannamenin seçimlerde ne kadar iddialı olduklarını gösterdiğini belirten Özkafa, “ Konya dünyaya model sunmaktadır. Konya modeli, çeşitli renk ve tatların kendi özelliklerini de muhafaza etmek sureti ile karşısındakine tat veren, tat alan yapıların adıdır. Konya modelinin karşısında yer alan model ise zorunlu birliktelikler, ayrılıklar ve zıtlıkları öne çıkarmaktır. İşte örnek olarak A.B.D. ve dünyaya yaydığı çatışma. Yeni dönemde Konya’yı 100 yıllık projeler ile yönetmek istiyoruz. Sevgi ile kardeşlik ile yönetmek istiyoruz” dedi.

Dünyada modern belediyecilik adına ne varsa Konya’da da olması gerektiğine vurgu yapan Özkafa, yeni dönemde başkan olduklarında Konya’nın modern belediyecilik konusunda Türkiye’nin incisi olacağını ifade etti.

 

Seçilmeleri durumunda yapacakları projeleri tek tek anlatan Mustafa Özkafa, “ Konya’nın merkezini oluşturan bölgelerde ciddi sorunlar vardır. Binalar genelde yığma ve sokaklarda dardır. Şehrin diğer bölgeleri hızla gelişirken, söz konusu merkezlerin bina standardı hep aynı kalmaktadır. Biz bu bölgeye cesaretle neşter vuracağız. Rahat cadde ve sokaklar ile o bölgedeki vatandaşlarımızı huzura kavuşturacağız” diye konuştu.

İstihdam konusunda da büyük projelerinin olduğunun altını çizen Özkafa, “ Konya’ya yatırımın artabilmesi için ciddi toplantılar yapılacaktır. İstihdamın arttırılması ve Konya’ya yatırımların kazandırılması için sivil toplum örgütleri, ilgili oda ve derneklerle yakın istişare ve çalışma yürütülecektir. Dönemimizde hizmete açtığımız, KOMEK, SEL-MEK, MER-MEK, KAR-MEK meslek edindirme kurslarının etkinliği arttırılacaktır “ şeklinde konuştu.

Spora da özel önem verdiklerini ve göreve geldiklerinde Konyaspor’u şampiyonlar ligine taşıyacaklarını iddia eden Mustafa Özkafa, Konya’ya açacakları futbol okullarıyla da Konyaspor’a alt yapı oluşturacaklarını dile getirdi.

Konuşmasının sonunda ise, halk ile bütünleşerek güzel hizmetler yapacaklarını söyleyen Mustafa Özkafa, amaçlarının gecekondusuz, sağlıklı, huzurlu ve estetik bir Konya kurmak olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

YORUMLAR
saadet
defne soylu
akyürek ile özkafa karşılaştırılamaz bile tabiki özkafa konya mıza faydalı oldu..kışkananlar warrrrrrr.
88.252.247.245
saadet partisi mustafa özkafa
defne soylu
bu seçimde ben eşim,kardeşim,annem,babam,çocuklarım saadete werdi.bence ak parti hile yaptıııı
88.252.247.245
Konyamız
Abdullah Özgür
30 Mart sabahı yani güneş doğacak Konyamızda www.hikmetcay.net
88.254.15.228
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA