• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Konyalılar Vakfının yeni yönetimi
27 Nisan 2010 Salı 15:26

İşte Konyalılar Vakfı'nın yeni yönetimi

Konyalılar Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurul Programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
Konyalılar Eğitim ve Sağlık Vakfı (KONEV) Genel Kurul Programı’nda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. KONEV yeni başkanı Hakkı Teke,  Ankara’da gerçekleşen törenle eski başkan Ayhan Mesci’den görevi devraldı.
 
Törenin Divan Başkanlığı’nı Konya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Halil Ürün yaptı. Yapılan seçimde vakfın yönetim kurulu üyeleri ise, Hakkı Teke, Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı, Mustafa Kalaycı, Atilla Kart ve Recep Konuk isimlerinden oluştu.
 
Programda vakfı daha da geliştirmek adına yeni ve genç üye sayısının arttırılması, mütevelli heyetinde çok eski isimlerin olduğu fakat bunların toplantılara katılmadığı konuları dile getirildi.
 
Programda konuşan yeni başkan Hakkı Teke, vakıfların gerek İslam dininde gerekse yasal çerçeve de çok önemli bir yer tuttuğunun altını çizerek, “Vakıfların günümüzde önemi daha da artmıştır. Çünkü vakıfların birleştirici bir yönü vardır. Vakıflar birlik ve beraberliği sağlamada en önemli kurumlardandır. Bu bağlamda birçok güzelliği içinde barındıran Konya, daha nice güzellikleri hak etmektedir. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde dirlik vardır. Konya’nın da diri kalması için, iç çekişmeleri bırakıp, “Konya’yı nasıl daha güzele ulaştırırız, nasıl modern dünyaya entegre edebiliriz” sorularına cevap aramalıyız. Geçmişte Konya’nın konumu ortadadır. Konya’nın bu konuma tekrar gelmesi için ise birlikte hareket etmeliyiz. Biz Konyalılar Eğitim ve Sağlık Vakfı olarak, kimseyi dışlamadan, parti ayrımı yapmadan Konya’nın gelişmesi adına çalışacağız” diye konuştu.
 
Konya’nın Türkiye’de öneminin giderek arttığını da kaydeden Hakkı Teke, “Konya’nın tanıtımına büyük önem veriyoruz. Bu konuda Konya milletvekillerimizin bize ciddi destekleri oldu. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Konyalılar olarak, Konya adına canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Konya’nın gelecek yıllarda Türkiye’de çok önemli bir konuma geleceğine inanıyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Amacımız Konya sevdalıları olarak Konya’yı yüceltmek. Bize destek vermek isteyen herkese kapımız açıktır” diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA