• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte en büyükler
11 Ağustos 2009 Salı 17:10

İşte en büyükler

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiyenin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına giren 7 Konyalı sanayi kuruluşunun temsilcilerini plaketle ödüllendirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı Olağan Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da yerel yönetimlerin yanı sıra; sanayicilerin de şehrin gelişimine büyük katkı yaptıklarını belirtti. Başkan Akyürek, yerel yönetimlerin imkanları en iyi şekilde kullandığını, Konyalı sanayicilerin de el emeği göz nuru ile elde ettikleri birikimleri yine sanayiye, üretime, istihdama harcayarak bugünkü tabloyu ortaya çıkardığını söyledi.

SANAYİCİLER KONYA’NIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR

Konya’nın bugün yüzlerce fabrika ve binlerce KOBİ ile bir sanayi şehri haline geldiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Konya, tarihi derinliğine baktığımızda bir tek yönüyle öne çıkabilecek bir şehir değil. Sanayi, eğitim, sağlık, turizm ve tarım gibi tüm sektörlerde var olan bir şehir. Bu noktada sanayicilerimizin Konya’nın gelişimine büyük katkıları oldu. Onların ürettiği artı değer şehrimize zenginlik getirdi, refah getirdi. Ayrıca, Konya merkezde eğitim faaliyetlerine verdikleri destekle okullaşma oranında belli bir noktaya geldik” dedi.

KONYA’NIN YÜZ AKI OLDULAR

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına giren 7 Konyalı firmanın Konya’nın standardını en yükseğe taşıyan kuruluşlar olduğunu, çalışmaları ile örnek olduklarını vurgulayan Başkan Akyürek, başarıları ile Konya’nın yüz akı olan kuruluşları tebrik etti. Konya sanayisinin gelişiminin devamı için bundan sonra da gereken desteği vermeyi sürdüreceklerini ifade eden Başkan Akyürek, Konya’da bugüne kadar gerçekleşen işbirliğinden şehrin kazançlı çıktığını da sözlerine ekledi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN MEYVELERİNİ ALIYORUZ

Konya Sanayi Odası ve TSE Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek, Konya’da ortaya konan birlik ve beraberliğin karşılığını gördüklerini söyledi. Fırsatların iyi değerlendirilip ortak akılda çalışılırsa şehrin geleceğinin daha aydınlık olacağını vurgulayan Büyükhelvacıgil, 7 gün 24 saat çalışarak şehre katkı sağlayan sanayicileri tebrik etti. Huzurun olduğu yerde üretim ve zenginliğin de olacağını belirten Büyükhelvacıgil, Konya’daki huzur ortamının bozulmadan devamını diledi.

PLAKETLERİ BAŞKAN AKYÜREK VERDİ

Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) belirlediği Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasına giren 7 Konyalı firmanın temsilcilerine plaket verdi. Plaketleri; Konya Şeker A.Ş. adına İcra Kurulu Üyesi Sefa Çağlayan, Eti Alüminyum A.Ş. adına Genel Müdür Mehmet Arkan, PAKPEN A.Ş. ADINA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, Konya Çimento adına Genel Müdür Davut Ulus, Helvacızade Gıda A.Ş. adına Tahir Büyükhelvacıgil ve Kadir Büyükhelvacıgil, Ova Un Fabrikası adına Şükrü Sinangil, Hekimoğlu Un Fabrikası adına da Oktay Hekimoğlu aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA