• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Büyükhelvacıgilden kriz önerileri!
14 Mart 2009 Cumartesi 13:15

İşte Büyükhelvacıgil'den kriz önerileri!

Tahir Büyükhelvacıgil, 70 milyonu aşkın Türk tüketicisine seslenerek, mali krizi aşmak için önerilerde bulundu.

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, 70 milyonu aşkın Türk tüketicisine seslenerek, mali krizi aşmak için, kaliteli yerli ürünleri tercih edilmesi gerektiğini, Kalite için ise, TSE markalı ürünleri seçmenin, hem tüketiciye hem ülkeye katkısının olduğunu söyledi.

 

TSE Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil mesajında “Ekonomik faaliyetlerin temeli üç halkadan oluşmaktadır. Üreticiler, pazarlamacılar, müşteriler (tüketiciler). Uzun yıllar, üreticiler ve pazarlamacılar hep güçlü oldu. Üreticiler, istediklerini üretirken, pazarlamacılar da onları pazarladılar. Tüketiciler kayıtsız şartsız bunları satın alıp, tükettiler.

Ancak şimdi güç tüketiciye geçti” dedi ve sözlerine şunları ekledi, “Standartlar; Üretici İçin, Tüketiciye Saygının Bir İfadesi, Tüketici İçin İse, Üreticiye Güvenin Anahtarıdır”.

 

Üreticilerin ürün tasarımında tüketici tercihlerini, tüketicilerin talep ve beklentilerini dikkate almak zorunda olduklarını anladıklarını belirten Büyükhelvacıgil; pazarlamacıların, geliştirmeye çalıştıkları pazarlama yöntemleri içerisinde “tüketiciye saygının, tüketicinin güvenini kazanmanın” önemini kavradıklarını dile getirdi.

 

Ayrıca Büyükhelvacıgil, “Üretici ve pazarlamacı tüm işletmeler, tüketicinin artık KRAL olduğu ortak paydasında buluştular. ‘Şikâyetler, müşteri ile aramızdaki Yaşam Hattı’dır, ‘Her şikâyet, işletmemiz için bir armağandır’ stratejisini uygulamaya başladılar” diye konuştu.

 

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü vesilesi ile 70 Milyonu aşkın Türk tüketicisine seslenen Tahir Büyükhelvacıgil, “Mali Krizi aşmak için, kaliteli yerli ürünleri tercih edin. Kalite için, TSE Markalı ürünleri seçin. Hem siz kazanın, hem Ülkemiz kazansın” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA