• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte başarının sırları...
19 Mart 2009 Perşembe 23:41

İşte başarının sırları...

Ünlü yazar Oğuz Saygın Konya'da başarının sırlarını anlattı.
İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi, yazar Oğuz Saygın’ın konuşmacı olarak katıldığı, “Etkili iletişim, hedef belirleme ve sonuç alma” konulu bir konferans düzenledi.
 
Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda dinleyenlere etkili iletişim hakkında bilgiler veren Oğuz Saygın, hayatta her şeyin düşünce ile başladığını söyledi.
 
İyi bir organizasyon, takım çalışması ve liderlik gibi vasıflarla, hayal edilen hedeflere daha kolay ulaşılacağının altını çizen Saygın, “ İyi bir diyalog ve takım ruhu olmadıkça, başarıya ulaşılamaz. Planlama, ekip çalışması ve liderlik ile büyük zorlukları insanoğlu kolayca aşabilir. Engelleri aşmak için beraberlik ve dayanışma şarttır” dedi.
 
İnsanları başarısızlığa götürenlerin en başında iletişimsizliğin geldiğine vurgu yapan Oğuz Saygın, insanların birbirlerini dinlemeyi öğrendiğinde bu sorunun aşılacağını belirtti.
 
İnsanların koydukları hedefe ulaşmak için mutlaka bedel ödemeleri gerektiğini ifade eden Saygın, “ İnsanlar bir işi gerçekleştirmek istiyorsa, kendisine bir hedef koymuşsa mutlaka o hedefin bedeli ödenir. İnsanları büyüten, geliştiren şeyler hayatta karşılarına çıkan sorunlardır. İnsanoğlu hayattan ne istediğini bilmezse, hayatta ona istediğini vermez. Hayatı hiç sorgulamazsak, oluruna bırakırsak hayattan istediğimizi hiçbir zaman alamayız” diye konuştu.
 
Oğuz Saygın, günümüzde Türk gençlerinin genelde kahraman olarak bazı dizi karakterlerini örnek aldığını, kendi tarihlerindeki kahramanları örnek alamadığını ve bununda kültürel yozlaşmayı arttırdığına dikkat çekti.
 
Bir insanda istek, inanç, irade ve ilahi ruh olduğunda istediği her işi yapabileceğini kaydeden Saygın, başarıyı yakalamak içinde; büyük düşünme, olumlu düşünme, şimdiki zamanı yaşama, yararlı olma, affedici olma, şükretmek, amaç belirleme, hedef koyma, azimli ve sabırlı olmak gibi dokuz prensibin şart olduğunu söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA