• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Altayın Selçuklu Projeleri
02 Mart 2009 Pazartesi 12:46

İşte Altay'ın Selçuklu Projeleri

29 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça belediye başkan adayları da projelerini halka duyurmak için hızlı bir çalışma içine girdi.

29 Mart yerel seçimleri yaklaştıkça belediye başkan adayları da projelerini halka duyurmak için hızlı bir çalışma içine girdi.

 
Konya Selçuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay’da projelerini kamuoyu ile paylaşmak için Konya Bera Otel’de bir basın toplantısı düzenledi.
 
“Değişim için aday olduk” diye söze başlayan Uğur İbrahim Altay, Selçuklu’ya kazandıracakları yeni projeler ile, Selçuklu’da yeni bir kimlik oluşturacaklarını söyledi. Projelerini, yönetim projeleri, teknik projeler, yaşam ve kültür projeleri, sosyo-ekonomik projeler başlıklarıyla basın mensuplarına duyuran Altay, bu projelerin Selçuklu için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.
 
Altay, “ Güleryüzlü, güvenilir, gayretli bir anlayış içinde sorunun değil çözümün parçası olmak için bu projeleri ürettik. Selçuklu’da göreve geldiğimizde, kamusal hizmet sunumunda hak ve hukuka uygun olarak, tüm hak sahiplerinin hakkını gözeten bir şekilde davranmayı esas kabul edeceğiz. Belediye kaynaklarını, etkinlik, verimlilik ve tutumluluk prensipleri çerçevesinde kullanacağız” dedi.
 
“İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” felsefesiyle görev yapacaklarını belirten Altay, “ Vatandaşlarımızın az zamanda çok iş yapmalarını sağlayacak olan e-belediye sistemini geliştirerek vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkili hizmetler sunacağız. Bürokratik işlem ve süreçleri kolaylaştıracağız. Tüm mahallelerin fiziki şartlarını ayrı ayrı inceleyip mevcut durumda iyileştirmeler yapacağız. Engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak amacıyla yol ve kaldırımlarda iyileştirmeler yapacağız” diye konuştu.
 
Ulaşım ve otopark sorunun Selçuklu’da büyük sıkıntılar yarattığını ifade eden Uğur İbrahim Altay, Selçuklu’da yeni bir şehir merkezi oluşturarak bu soruna çözüm bulacaklarının altını çizdi.
 
Göreve geldiklerinde semt pazarlarını da modern bir hale getireceklerini söyleyen Altay, “ Semt pazarları sadece pazar alanı olarak değil, kurban kesim yeri ve vatandaşlarımızın düğünlerini rahatça yapmaları için özel düğün yerleri olarak dizayn edilecektir. Ayrıca aile eğitim merkezleri de kurarak aile iletişimini geliştireceğiz. Bu sayede boşanmaların önüne geçmek için güzel bir adım atmış olacağız. Gençlerimize ve çocuklarımıza da bilim evleri kurarak onları bilimle buluşturacağız. Böylece Konya’mız gelecekte daha iyi temsil edilecek ve ilçemizde teknoloji gelişecek” ifadelerine yer verdi.
 
Ayrıca yine çocuklara yönelik hayal evleri kurarak, onların hayalleriyle kendi fikirlerini şekillendireceklerini vurgulayan Uğur İbrahim Altay, her yaş ve kesimden insanların fikirlerine de başvuracaklarını belirtti.
 
Toplantıda son olarak Altay, ilçede çok amaçlı spor salonlarını da yaygınlaştıracaklarına dikkat çekerek, engelli ve gazilere özel spor salonlarını da göreve geldiklerinde hayata geçireceklerini söyledi.
YORUMLAR
Bunlar Selçuklu da zaten var
salih
Yanlışlık haber de mi yoksa Sayın Başkan adayının söyleminde mi bilemiyorum. Sosyal alanda bahsettiği projelerin % 90 ı zaten selçuklu da mevcut. Adem bey döneminde başkan yardımcısı Abdülkadir Gök'ün projeleri olarak bilinen şeyler bunlar. Uğur İbrahim Beyi ya yanlış bilgilendiriyorlar yada büyük bir tevafuk var ortada.
88.250.24.40
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA