• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail parlamentosunda faşist karar
07 Haziran 2010 Pazartesi 18:02

İsrail parlamentosunda faşist karar

İsrail parlementosunda bulunan Arap milletvekili Hanin Zuabi, Gazze yardım Gemisi'ne verdiği destekten dolayı sahip olduğu ayrıcalıklar elinden alındı.
İsrail parlementosu Knesset'te bulunan Arap milletvekili Hanin Zuabi, Gazze yardım Gemisi'ne verdiği destekten dolayı sahip olduğu ayrıcalıklar resmen elinden alındı. İsrail parlamentosunun aldığı bu karar 1'e karşı 7 oyla kabul edildi.

Arap milletvekili Hanin Zuabi, Gazze yardım gemisinin aktivitesine destek vermiş ve bu durum İsrail Parlamentosu ve diğer radikal yahudi çevreler tarafından büyük eleştiriye uğramıştı.

İsrail parlamentosu bugün yaptığı toplantıda Hanin Zuabi'nin milletvekili olması hasabiyle kendisine verilen üç önemli hak elinden alındı ve bu haklar kısaca Zuabi'nin tüm özgürlüklerini engelliyor.
Cesur kadın Hanin Zubi

Likud partisinden Yariv Levin, Zuabi'nin yaptıklarından dolayı mahkemeye çıkarılması ve teröristlere yardım etmekten dolayı bu mahkemede yargılanması gerektiğini söylüyor. Muhalif Partiler tarafından ise bu yapılanların ayrımcılık olduğunu vurgulanıyor.

Arie Bibi: "Boşsun, Boşsun, Boşsun..."
Knesset üyesi alçak: Arie Bibi

Arap Milletvekillerinin Knessetten atılmasını savunan Knesset üyesi ve Kadima Partisi'nden milletvekili Arie Bibi, "Umarım Zuabi'nin aldığı ders diğerlerine bir uyarı olur. Çünkü Hanin Zubi, gemide el Kaide ve Hamas üyeleriyle görüştü. Onlara Knesset üyesi olmadığını bilakis Filistinli olduğunu söyledi. Onun haklarının geri alınmasını savunuyorum ve kendi diliyle şunu söylüyorum: Bir insan eşinden ayrılmak istediği zaman ona şunu söyler: Boşsun, Boşsun, Boşsun.."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA