• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşletmecilik Kongresi başarıyla geçti
26 Temmuz 2010 Pazartesi 14:45

İşletmecilik Kongresi başarıyla geçti

19ncu Dünya İşletmecilik Kongresi KTO Karatay Üniversitesi ve Konya Ticaret Odası organizasyonuyla Konyada gerçekleştirildi.

 KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu :”663 yıl üniversite misyonu olan Karatay Medresesi’nin devamı olan KTO Karatay Üniversitesi,  İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk ve Mühendislik fakülteleri ile farklı bir misyonla hizmete başlıyor. Selçuklu ile başlayan tarihi kültürümüze sahip çıkan, sanayi ve ticaret dünyası ile işbirliği içinde, hukuk fakültesi ile hukuk bürosu gibi, mühendislik fakültesi ile teknik üniversite gibi ve iktisadi ve idari bilimler fakültesi ile işletmeci ve ihracatçı gibi uygulamaya dayalı bir eğitim vereceğiz. Biz misyon üniversiteyiz “ dedi.

Kongreye Konya valisi Sayın Aydın Nezih Doğan, Türkiye Merkez Başkanı Sayın Durmuş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Ticaret Odası ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Hüseyin Üzülmez, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek ile Türkiye ve dünya iş dünyasından ve akademik camiadan bir çok kişi katıldı.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Şehirlerin gelişiminde üniversiteler çok önemlidir.  Konya’nın gelişiminde KTO Karatay Üniversitesi ihtiyacı olan motivasyon ve enerjiyi karşılayacaktır. Bu nedenle KTO Karatay Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum dedi.

T.C. Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz kongrenin açılış konuşmasında KTO Karatay Üniversitesi’nin kurucularını ve çalışanlarını kutlarken, dünyada ve Türkiye’de meydana gelen küresel kriz ve krizden korunma yolları hakkında bilgi verdi. Türkiye gündemini oluşturdu. Bir çok ulusal TV kanalı konuşmayı canlı yayınladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: “KTO Karatay Üniversite sanayi ve üretim ile işbirliğine dayalı bir eğitim benimsemesi Türkiye’nin gelişmesinde önemli bir rol oynayacaktır. KTO Karatay Üniversitesi Konya’ya hatta bütün Türkiye’ye hizmet edeceğine inanıyorum. KTO Karatay Üniversitesi’nin kurucuları arasında yer almaktan mutluluk duyuyorum ”dedi.  TOBB Başkanı ayrıca işletmelerin başarılı olması için ipuçlarını sıraladı ve hayat felsefesini anlattı. Ulusal TV’ler konuşmayı canlı yayınladı.

Konya Ticaret Odası Başkanı ve KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hüseyin Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesi’ni kurmakla Konya’ya ve Türkiye’ye büyük bir yatırım yaptıklarını, KTO Karatay Üniversitesi’nin daha eğitime başlamadan uluslararası bir kongre ile hizmete başlamasının ne kadar önemli olduğunu söyledi. Konuşmasında şöyle devam eden Üzülmez, Karatay Medresesi’nin devamı olan KTO Karatay Üniversitesi tarihten aldığı değerlere yeni misyonlar ekleyerek hedefine yürüyeceğini ve bunu başaracağını vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’ya kazandırılmasının hakikaten dönüm noktası olmuştur. Konya’nın tarihte kültür, sanat ve Selçuklu payitahtı bir şehir olduğunu, bu günde böyle bir misyonla başarısını sağlamlaştırmasında üniversitelerin rolünün büyük olduğunu ve KTO Karatay Üniversitesi’nin sürece çok katkılarının olacağını vurguladı. Akyürek, KTO Karatay Üniversitesi kuruldu hemen meyvesini vermeye başladı, 19ncu Dünya İşletmecilik Kongresine ev sahipliği yapması bunun nişanesidir “dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA