• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İslamoğlu: Bizi terörle suçlayanlar hesabını versin
06 Mayıs 2014 Salı 14:47

İslamoğlu: Bizi terörle suçlayanlar hesabını versin

28 Şubat yargısının icat ettiği ve dindar kitleleri 'terörist' suçlamasıyla karşı karşıya bırakan Selam Terör Örgütü soruşturmasında dinlenen yazar Mustafa İslamoğlu, Hüseyin Avni Yazıcıoğlu ve Seccat Yazıcıoğlu savcıya ifade verdi. Adliye çıkışında açıklama yapan İslamoğlu, 'Bu karanlık yapı benim gibi buraya mahkemeye çağrılıp yaptıklarının hesabını verirlerse o zaman 'şimdi hak yerini buldu' diyeceğim" dedi. 

"Paralel yapı"nın telefon dinleme iddialarına konu olan soruşturma kapsamında yazar Mustafa İslamoğlu, savcılığa ifade verdi.

 
Telefonum bir yıl dinledi
 
28 Şubat yargısının icat ettiği 'Tevhid-i Selam' soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan'ın, soruşturma kapsamında ifadeye çağırdığı Mustafa İslamoğlu, Hüseyin Avni Yazıcıoğlu ve oğlu Seccat Yazıcıoğlu, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Paralel yapının dinlediği 2 bin 280 kişi arasında bulunan Mustafa İslamoğlu, Mustafa İslamoğlu, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Paralel yargı tarafından Selam Terör Örgütü kapsamında adımın karıştığı bir dosya açılmış" dedi. Bu soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldığını, bir yılı aşkın bir süre telefonlarının dinlendiğini söyleyen İslamoğlu, kendisini soruşturmaya dahil eden ve dinleyen hakim ile savcılar hakkında daha önce şikayetçi olduğunu hatırlatarak, "Paralel yargının terör davası kapsamında ifade verdik, çıkıyoruz" diye konuştu.
 
Başbakan'ın bunu bilmesinde yarar var
 
Aleyhinde delil bulunmadığını söyleyen İslamoğlu, "Somut hiçbir şey yok, sadece dinlemeler var. Suç bulunmadığı için dinlemelere son verilmiş" dedi. İslamoğlu, bir gazetecinin, "Size ne soruldu?" sorusuna, "Delil olmadığı için sorulacak soru da yok" dedi. İslamoğlu, "Ben sadece şunu söyledim; 'bu tuzun kokması halidir. Tilkinin kırk oyunu vardır. Kırk oyunu da bir birinden beterdir. Dolayısıyla Başbakanın bunu bilmesinde yarar vardır. Eğer bunu bilirse hayal kırıklıkları yaşamayız. Bu anlamda tuzun kokması halidir. Çünkü eğer vatandaşın adalet talebi olursa bunu yargı karşılar. Yargı vatandaşa haksızlık yaparsa bunu ne karşılar?" diye konuştu.
 
Takipsizlik kararı beni sevindirmez
 
Kendisini dinleyen ve soruşturmaya dahil edenler hakkında davacı olduğunu söyleyen İslamoğlu, "İfademde bu davada takipsizlik kararı verilmesinin beni sevindirmeyeceğini söyledim. Bizi terörle ilişkilendiren yargıya sızmış bu karanlık yapı, emniyete sızmış bu karanlık yapı benim gibi buraya mahkemeye çağrılıp yaptıklarının hesabını verirlerse o zaman 'şimdi hak yerini buldu' diyeceğimi söyledim" dedi.
 
O bir magazindi
 
Mustafa İslamoğlu, daha önce, savcılardan Zekeriya Öz'ün koruması olan kişinin kendisinin de koruması olduğuna ilişkin haberlerin sorulması üzerine, "Benimle hiç alakası yok. O bir magazindi" dedi.
 
3 kişi daha ifade verdi
 
Öte yandan, söz konusu soruşturma kapsamında Hüseyin Avni Yazıcıoğlu, oğlu Seccad Yazıcıoğlu ve gazeteci Adnan İnanç'ın da gelip ifade verdiği öğrenildi
 
Her hangi bir yapılanmaya rastlanmadı
 
Söz konusu soruşturmayla ilgili '7 bin kişinin dinlendiğine' ilişkin haberlerin yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 25 Şubat'ta yapılan yazılı açıklamada, "Herhangi bir silahlı terör eylemi ya da terör planlaması olmadığı görülmesine rağmen 3 yıldan fazla bir süredir birçok kişi hakkında, iletişimin denetlenmesi ve kayda alınması ile fiziki ve teknik takip kararları alındığı, bu kapsamda telefonların dinlendiğinin anlaşıldığı" bildirilmişti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA