• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İslamofobi, kendi kendini bitirecektir
20 Ocak 2015 Salı 18:00

İslamofobi, kendi kendini bitirecektir

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkan Vekili Muhiddin Okumuşlar, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin; "İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkan Vekili Muhiddin Okumuşlar, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin; "İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik yapısından korkan, kendi çıkarları için İslam'ı tehdit olarak algılayan Haçlı zihniyetinin ortaya koyabileceği bir davranıştır" dedi.

Okumuşlar, yaptığı açıklamada, Fransa'daki terör saldırısı sonrası, İslam dinine karşı dünya kamuoyunda başlatılan karalama kampanyasının kabul edilebilir bir durum olmadığını belirtti.

Terör saldırısının yanında kutsal mekanlara karşı başlatılan saldırılar ve Hz. Muhammed'e karşı yapılanların da bir o kadar kabul edilemez olduğunu ifade eden Okumuşlar, kendi dininin peygamberine saldıran bir anlayışı koruyan, kollayan ve destekleyen anlayışı da şiddetle kınadıklarını belirtti.

- "Müslümanlar bu tuzakları boşa çıkaracaklardır"

Okumuşlar, bazı kesimlerin bu saldırıları İslam'a mal etmeye çalıştığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İslam'ın, asla yan yana anılamayacağı terör kavramı ile sistematik çalışma içerisinde özdeşleştirilmek istenmesi, ancak bu dinin dinamik yapısından korkan, kendi çıkarları için İslam'ı tehdit olarak algılayan Haçlı zihniyetinin ortaya koyabileceği bir davranıştır. Kamuoyu oluşturma ve algı yönetme konusunda uzmanlaşmış olan bu zihniyet, İslam ile uzaktan yakından ilgisi olmayan pek çok konuyu olduğu gibi Fransa'da yapılan saldırıyı da İslam'a mal etmenin gayreti içindedir. Ancak kurulan her tuzağın üstünde bir tuzak olduğunu bilen ve bunun idraki içinde yaşayan Müslümanlar, itidali elden bırakmadan verdikleri tepki ile bu tuzakları boşa çıkaracaklardır."

İslam, Hz. Muhammed ve İslam'ın kutsal değerlerine yapılacak saldırı ve hakaret içeren her türlü yayın, açıklama ve hedef gösterme faaliyetlerinin, provokatif eylemlerden öteye geçemeyeceğini dile getiren Okumuşlar, "Yapılan bu tür provokasyonlara Müslümanlar tarafından en anlamlı şekilde karşılık verilecektir. Yapılan ve yapılacak bu türden her türlü saldırıyı şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA