• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşin içinde Bahçelide var!
28 Kasım 2013 Perşembe 09:13

İşin içinde Bahçeli'de var!

Başbakan'a "sen kim oluyorsun da dershaneleri kaldırıyorsun" diyen Kılıçdaroğlu yine ters köşe oldu. CHP'nin seçim beyannamesinde bakın neler yazıyor...

24 TV'de Murat Çiçek moderatörlüğünde yayınlanan Açık Görüş programına; Çözüm Dershaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Maviş ve 19, 20 ve 21'inci dönem Bingöl milletvekilliği yapan Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Vakfı Başkanı Hüsamettin Korkutata konuk oldu.

Programda dershaneler konusu tartışılırken, Murat Çiçek CHP ve MHP'nin 2011 yılına ait seçim beyannamelerini hatırlattı.
Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu, dershanelerin kapatılması konusunda hükümete yüklenmiş, "sen kim oluyorsun da dershaneleri kapatıyorsun" demişti.
Ancak, CHP'nin 2011 yılında seçim beyannamesi olarak dağıttığı evraklarda "dershanelerin öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği" söyleniyor ve "dershanelerin kaldırılacağı" vaadediliyor.
Öte yandan, MHP'nin seçim beyannamesinde de yine dershanelerin özel okullara dönüştürüleceği yazıyor.

MHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ İLGİLİ KISIM
Sınav sistemleri örgün eğitim programlarına paralel hale getirilecek. Dershanelerin, ilk ve ortaöğretim kurumlarının işlevlerini üstlenmesi önlenecektir. Dershanelerin özel okullara dönüşmesi teşvik edilecektir.

CHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİNDEKİ İLGİLİ KISIM
Dershanelerin, öğrenci başarısına önemli katkı getirmediği araştırmalarla doğrulanmıştır. Bu nedenle ülkemizde dershane gerçeğine ciddi bir çözüm getirmek ve dershaneleri eğitimin gündeminden çıkarmak gerekmektedir.
 
STARGAZETE
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA