• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Işık Tatbikatı başlıyor
20 Haziran 2013 Perşembe 18:28

Işık Tatbikatı başlıyor

Konyada Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımıyla düzenlenecek Işık-2013/1 tatbikatı başlıyor.
Konya’da Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımıyla düzenlenecek ‘Işık-2013/1’ tatbikatı başlıyor.
Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı, Anadolu Kartalı eğitim tatbikatının ardından bu kez Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımıyla yeni bir tatbikata ev sahipliği yapıyor. 21 Haziran Cuma günü başlayarak 3 Temmuz tarihinde sona erecek olan tatbikatta gerçek mühimmat atışları da yapılacak. Yapılan açıklamada, Işık-2013/1 tatbikatının amacının Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Harekatı’nda ihtiyaç duyulan komuta kontrol sürecini işletmek, muhabere usullerini denemek ve geliştirmek, kazazede durumuna düşme ihtimali olan pilotların harekat sahasında “hayatta kalma-kaçma kurtulma” usullerini geliştirmek ve pilotların eğitim seviyelerini artırmak, geliştirilen yeni usul, silah ve teçhizatı denemek olduğu bildirildi. Pençe hakiki mühimmat atışlarıyla Türk Hava Kuvvetleri’nin son dönemde yapılan modernizasyon faaliyetleri ile kazandığı imkan ve kabiliyetlerin, vurucu güç olarak sahip olduğu yeteneklerin, üretilen milli sistemlerin teknolojik gelişime ve hava gücüne olan katkılarının izlenebileceği kaydedildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA