• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİDin korkunç planı ortaya çıktı
19 Eylül 2014 Cuma 09:41

IŞİD'in korkunç planı ortaya çıktı

Norveç'te birkaç aydır devam eder terör alarmının detayları ortaya çıkmaya başladı.
Ülke çapında 24 Temmuz tarihinde verilen kırmızı alarmın, gizli servis PST'nin elindeki bilgilere göre IŞID'ın Norveçli bir aileyi katledip görüntülerini internette yayınlayarak korku saçma planları nedeni ile verildiği anlaşıldı.
 
Norveç'in resmi radyo ve televizyon kanalı NRK'ye açıklamalarda bulunan yetkililer, "IŞID'e bağlı teröristler önce Oslo'da kalabalık halkın arasına bıçakla dalarak katliam yapmayı planladılar. Daha sonra tesadüfen seçilecek bir aileye katlederek, katliamın görüntülerini internet'te yayınlayıp Norveç halkına korku salmayı planladılar. 24 Temmuz günü gizli servisin hükümete verdiği bu bilgiler üzerine ülke çapında kırmızı alarm verildi ve güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı" dedi.
 
"TARAFSIZ DEVLET GÖREVLİLERİ IŞİD TERÖRİSTLERİNİN ÜLKEMİZE GELEREK KATLİAM YAPACAKLARINI ANLATTI"
 
Terör uzmanı Kjetil Stormark, "Çok sayıda tarafsız devlet görevlisi bana IŞID teröristlerinin ülkemize gelerek katliam yapacaklarını ve yapacakları katliamı filme çekerek görüntüleri internet'te yayınlayıp Norveç halkı arasında korku ve panik yaratmayı planladıklarını anlattılar. Benim görüşlerimi aldılar. Bu bilgilerin ilkini terör alarmı verildikten kısa bir süre sonra aldım. Teröristlerin amaçlarına yardımcı olmamak için kamuoyuna bir açıklama yapmadım. Bugün IŞID'in Avustralya'da katliam yapma hazırlığındaki bazı üyelerinin yakalandığını öğrenince NRK'ya açıklama yapmayı uygun gördüm" ifadelerini kullandı.
 
"KALABALIK İÇİNDE BIÇAKLI SALDIRI EYLEMİ BİLİNEN BİR METOT"
 
Gizli servis PST yetkilileri, teröristlerin nerede ve ne zaman bir saldırıda bulunacakları konusunda ellerinde kesin bilgi olmadığı için ülke çapında çok geniş güvenlik önlemleri alındığını, ancak güvenlik önlemlerinin neden alındığı konusunda halkı paniğe sokmamak için açıklama yapmadıklarını söyledi. 
 
Bergen Üniversitesi'nden Terör Uzmanı Jan Oskar Engene, gizli servis PST'nin söylentiler üzerine değil, elindeki kesin bilgilere göre gerekli tedbirleri aldığına inandığını söyledi. Jan Oskar Engene, kalabalık içinde bıçaklı saldırı eyleminin bilinen bir metot olduğuna dikkat çekerek bunun son örneğinin mart ayında Çin'de yaşandığını söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA