• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSFALTtan belediyelere aslfalt eğitimi
24 Ekim 2011 Pazartesi 17:03

İSFALT'tan belediyelere aslfalt eğitimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Asfalt Fabrikaları (İSFALT), Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile ülke genelinde gerçekleştirilen asfalt eğitimlerinin dördüncüsünü Konya'da
Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Konya, Mersin, Nevşehir ve Niğde belediyelerinden teknik kadrolarının katıldığı seminerde kaliteli asfalt üretimi ve seyir konforu sağlayan yollar için teknik ve ekonomik çözüm yolları konuları ele alındı.
 
Eğitim çalışmaları sonrası mahalli idarelerin, asfalt ve yol yapım konularında kalitenin yanısıra giderlerden tasarruf sağlamaları hedefleniyor.
 
Seminer çerçevesinde, eğitim pratik ve teorik olarak iki başlık halinde yapıldı. Eğitmenlerin tecrübelerini de aktardıkları asfalt eğitimi, saha uygulamasıyla noktalandı. Eğitimde ayrıca, kaliteli asfalt üretimi ve seyir konforu sağlayan yollar için ekonomik çözüm önerileri üzerinde de duruldu.     
 
Eğitimler 2012'de de sürecek    
 
İsfalt'ın, 2011 sonuna kadar eğitimlerini 40 ile ulaştırmış olacağı bildirilirken, bu çerçevede ilki Trakya Bölgesi'nde, ikincisi Ege Bölgesi'nde, üçüncüsü Batı Anadolu'da ve dördüncüsü de Konya?da gerçekleşen eğitimlerin, Ankara ve Erzurum'da devam edeceği belirtildi.
 
Diğer bölgelerdeki eğitimlerin ise Haziran 2012'ye kadar tamamlanacağı kaydedildi.
 
İsfalt'ın uzman teknik eğitim ekibi ise Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, Asfalt Uygulama Müdürü Fethi Turgut, Teknik Eğitim Şefi Dr. Mehmet Tahir Deniz, Kesin Hesap Şefi Şaban Bektaş, Kalite Kontrol Şefi Süleyman Girit, Laboratuvar Şefi Seyit Ali Yıldırım, Teknik Emniyet Şefi Erdem Bulut, Ar-Ge Şefi Aydın Topcu ve Asfalt Uygulama Mühendisi Abdullah Çabuk'tan oluşuyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA