• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşçiler zam bekliyor
22 Şubat 2013 Cuma 13:28

İşçiler zam bekliyor

Türk-İş'e bağlı kamu kesiminde örgütlü 19 sendikanın katılımıyla kamu kesimi toplu sözleşmelerinin koordinasyonunu sağlamak amacıyla Kurul oluşturuldu.
Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulul, TTK, Türkiye Şeker Fabrikaları, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu, DSİ, Milli Eğitim Müdürlükleri, bakanlıklar ve üniversiteler gibi önemli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 197 bin işçi adına mali konularda kamu işveren sendikaları ile masaya oturacak.
Türk-İş bünyesinde oluşturulanKamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu üyeleri, sözleşme görüşmelerinde geldikleri noktayı değerlendirecek ve ortak bir yol haritası belirleyecek. Kurul, daha sonra kamu işveren sendikaları ile yapacağı görüşmelerde kamu işçilerinin ücretlerini masaya yatıracak, düşük ücretlerin iyileştirilmesini, ücretlerin enflasyona yenik düşürülmemesini, refahtan pay alınmasını ve vergi kayıplarının giderilmesini talep edecek.
Yenilenecek toplu iş sözleşmelerinin tamamına yakını 1 Ocak ve 1 Mart 2013'ten itibaren geçerli olacak.
Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yürütüleceği kurum ve kuruluşlar arasında TTK, Çaykur, Türkiye Şeker Fabrikaları, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu, DSİ, Milli Eğitim Müdürlükleri, bazı bakanlıklar ve üniversiteler bulunuyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA