• Konya-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşçi çıkarmamak için direniyorum
31 Ağustos 2009 Pazartesi 11:33

'İşçi çıkarmamak için direniyorum'

Korkmaz Beton Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, kamuda daralma olsa da çalışanlara bunu hissettirmemeye çalıştıklarını söyledi.
İnşaat sektöründe başladıkları bu sürece kömür, çimento, hazır beton alanında devam ettiklerini söyleyen Korkmaz Beton Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, kısa sürede, sektördeki boşluğu fark ederek büyük mesafe alarak önemli bir pazar payı yakaladıklarını söyledi. Hazır betona olan talebi görerek yatırıma yöneldiklerini belirten Korkmaz, “Konya'da hazır beton sektöründe eksiklik vardı, bölgenin beton ihtiyacını karşılamak için bu alandaki ilk yatırımımız olan Kulu Hazır Beton Tesislerini, bir yıl sonra Konya tesislerini hizmete açtık.Sonrası çok daha kısa sürede geldi, böylece hem ülke ekonomisine hem de Ülke ekonomisine katkıda bulunduk” dedi. İnşaat sektörünün en çok para ödenmediğinde sıkıntı çektiğini ifade eden Korkmaz,” Şu anda kamuda bir daralma var, biz yinede bunu çalışanlarımıza yansıtmıyoruz. 200'e yakın işçi çalıştırıyorum. İşçi çıkarmamak için direniyorum. Bu konuda merkezi hükümetin bu sektörle ilgili destek bekliyoruz. Zira inşaat sektöründeki bir canlanma pek çok alt sektöründe hareketlenmesi anlamına gelecektir. İnşaat bu anlamda Anadolu'da lokomotif sektörlerin başında gelmektedir. Sezon olarak maalesef 2009'u kaybettik. 2010'un da zor geçeceğini düşünüyorum. Bu konuda devlet otomobilde ÖTV'yi düşürdüğü, mobilyada indirim yaptığı gibi genel anlamda KDV indirimi ve yapmalıdır” diye konuştu.

Kaliteden kesinlikle taviz vermeyeceklerini ifade eden Korkmaz,” Sektörde daima sektörün büyüğü tercih ediliyor İsmimizi korumak için müşteri memnuniyetini sağlamak, kalitede lider olmak, çevreye zarar vermeyen çalışma prensipleriyle yoluna ilerleyerek devam etmek zorundayız. Kaliteden taviz verme şansımız yok. Çünkü Konya bu konuda çok hassa bir şehir. Zümrüt faciasından sonra sıkı denetimler var. Konya belediyeleri de taviz vermiyor. Kalitesiz inşa yapmak gibi bir şansınız yok. Hazır beton binaların iskeletidir,bebek gibi bakmak lazım.Bunun içinde 7 gün 24 saat işimizin başındayız ve sistemi hep kontrol ediyoruz,” diye konuştu.

Piyasada talebin az, arzın çok olduğunu vurgulayan Korkmaz,” Konya piyasasında kalite yükseldi. Artık binanın durumu konumuna göre özel siparişler alıyoruz. Sadece hazır beton üretmiyoruz. Yaz, kış şartlarına uygun beton, kendiliğinden yerleşen beton, talep olduğu takdirde beyaz çimento ile farklı fonksiyonlu beton üretebiliriz” dedi. İşini bilen firmalar için krizler ayrıca şans olduğunu, önceki krizlerden büyüyerek çıktıklarını vurgulayan Korkmaz, son yıllarda açtıkları tesislerle beraber Konya Merkez, Çumra, Kulu, Aksaray, Nevşehir, Mersin Anamur, Mut tesisleriyle hizmet ettiklerini, Anadolu'nun imkan verildiğinde çok büyük işlere imza atabileceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA