• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı
01 Mayıs 2011 Pazar 20:40

İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı

Sendika temsilcilerinin, siyasi parti mensuplarının ve STKların bir araya gelerek kutladığı bayram, Zafer Meydanında Camlı Köşk önünde başladı.
Sendika temsilcilerinin, siyasi parti mensuplarının ve STK’ların bir araya gelerek kutladığı  bayram, Zafer Meydanı’nda Camlı Köşk önünde başladı.  Kutlamalara CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın da iştirak ettiği gözlendi.
 
HAS PARTİ’DEN İLGİNÇ GÖSTERİ
Oldukça sakin ve olaysız geçen kutlamalar şenlik havasında gerçekleşti. 1 Mayıs İşçi Bayramında en çok dikkati çeken HAS Parti’li genç göstericilerdi. HAS Partili gençler hazırlamış oldukları Has Madenci, Has boyacı, Has terzi gibi konyapostasi.com.tr/Haberler/HaberAra=işçi'>işçileri temsilen giydiği kıyafetler dikkatlerden kaçmadı.
 
BUDANMIŞ HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
Çok sayıda katılımcının olduğu gösteride sendikalar adına Türk-İş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat bir konuşma gerçekleştirdi. Necati Kökat, “ Bizler bu ülkenin, konyapostasi.com.tr/Haberler/HaberAra=işçi'>işçileri, kamu emekçileri, meslek sahipleri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri olarak tüm dünya emekçileriyle birlikte emeğin konyapostasi.com.tr/Haberler/HaberAra=bayram'> bayramındayız. Barış için, özgürlük için, demokrasi için,  saygın bir iş için, savaşsız bir dünya da sömürürsüz, baskısız, insan onuruna yakışır bir yaşam için birlikteyiz. Sosyal adalet, eşitlik, bağımsızlık ve sendikal haklar için 1 Mayıs 20 1 1 de başta taksim olmak üzere omuz omuzayız. 1 Mayıs 20 1 1’ i güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın, taşeronlaşmanın yaygınlaştığı koşularla karşılaşıyoruz. Bizler gerçek anlamda iş güvencesi istiyoruz. Biz Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası yasası ile budanmış haklarımızı istiyoruz. İş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerin artırılmasını, asgari ücretin insan onuruna yakışır bir düzeye getirilmesini istiyoruz. İşsizlik sigortasına el uzatmayın, örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırın diyoruz.” diye konuştu.
 
DAVULLU ZURNALI YÜRÜYÜŞ
Konuşmanın ardından sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları hep birlikte Camlı Köşk’ten başlayıp Alâeddin’in çevresinde sloganlarla, davullu zurnalı yürüyüş gerçekleştirdiler. Yürüyüşün sonunda halay çekiydi ve Ak Parti, ABD, AB aleyhinde sloganlar atıldı. Yürüyüşü başladıkları yerde sonlandıran gruplar olaysız bir şekilde dağıldı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA