• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşadamları MÜSİADa neden üye olur?
11 Şubat 2010 Perşembe 11:12

İşadamları MÜSİAD'a neden üye olur?

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, ''üye sayısı açısından Türkiye'de en büyük şubeyiz
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, ''üye sayısı açısından Türkiye'de en büyük şubeyiz. Kurumsallaşma, tesis ve faaliyetler açısından da rakipsiziz'' dedi.
     Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 bin yıllık geçmişi ve coğrafi konumu nedeniyle Konya'da ticaret ve üretim kültürünün çok eskilere dayandığını söyledi. 
       
     Bugün de Konya'nın Anadolu'nun ortasında yer alan bir üretim üssü konumunda bulunduğunu vurgulayan Korkmaz, ''Konya, Türkiye'nin sanayi ve tarımsal üretim merkezlerinden biridir. Bu kentte, istihdam için büyük önem taşıyan 30 binden fazla KOBİ var. Ağırlıklı olarak makine ve otomotiv yedek parça sektöründe üretim yapıyoruz. Konya olarak yıllık ihracatımız 1,5 milyar dolardan fazla'' dedi.
     Korkmaz, Konya'daki üretim başarısında MÜSİAD'ın etkisinin göz ardı edilemeyeceğini savunarak, şunları kaydetti:
     ''Sanayide ve ticarette kuvvetli bir organizasyona sahip olmanız, yardımlaşmanız çok önemlidir. Başarı için doğru üretime, doğru üretim için ise bilgiye ihtiyacınız var. Bu bilgiyi Konya MÜSİAD, üyelerine 17 yıldır sağlamaya devam ediyor. Şu an MÜSİAD Konya Şubesi, 255 üyeye sahiptir. Üye sayısı açısından Türkiye'de en büyük şube durumundayız. Kurumsallaşma, tesis ve faaliyetler açısından da rakipsiziz. Ayrıca 17 yıldır Pazartesi ve Cuma günleri tüm üyelerimiz, özellikle genişletilmiş yönetim kurulu üyelerimiz mutlaka şubede olur. Konya'daki sosyal tesislerimizde, konferans ve toplantı salonları ile üyeler için spor yapma olanakları bulunuyor. Üyelik başvurusu için ise kişinin zengin, firmanın çok büyük üretim ve ticari potansiyele sahip olması gerekmiyor.''
     MÜSİAD Konya Şubesindeki profesyonel çalışma gruplarının, hazırladıkları sektörel ve sanayi üretimiyle ilgili raporlarını düzenli aralıklarla, Genel Merkez, Başbakanlık ve ilgili Bakanlıklara gönderdiğini vurgulayan Korkmaz, Konya ve Türkiye için yapacak çok iş olduğunu, bundan sonra da var güçleriyle çalışacaklarını belirtti.
    
     -KOBİ, GELECEKTEN UMUTLU-
    
     Ülkedeki son ekonomik tabloya KOBİ'lerin nasıl baktığına da değinen Korkmaz, ''Gelecekten çok umutluyuz. Türkiye'de bugün yaşanan, büyükmüş gibi görünün sorunların kısa sürede çözüm yoluna gireceğini düşünüyoruz. Çünkü Türkiye büyük bir ivme yakaladı. Biz üretim, istihdam ve halkımızın hayat standardının yükseltilmesi derdindeyiz. Asgari müştereklerde uzlaşıp ülkenin sorunlarını el birliğiyle çözebileceğimizi düşünüyoruz'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA