• Konya10 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İŞ TUTUŞ BİÇİMİ!

08 Kasım 2010 09:54

    CHP ilginç parti tuhaf desek aslında daha doğru. Paralel koşular, çelmeler, topu taca atmalar; yıllar yılı ofsayttan çıkamadığı halde golleri de hakim(!) pardon; hakemlerce görmezden gelinmiş hep... Ekonomi bilmeden memleket kurtarmak, halkı ve değerlerini aşağılayarak Cumhuriyetçi olmak, kimsenin anlayamadığı herkesle kavgalı dış politikayla “Yurtta sulh, cihanda sulh” savunması yapmak. CHP tarzı politikanın ürünleri bunlarla da sınırlı değil.

     Kılıç-kalkan oyunuyla Baykal’ın yerine yapıştırdılar Kemal’i. Yeni Genel Başkan hızlı yürüyordu da önüne düşen Önder’in gölgesinden başkası değildi. Gölge neyse, ensesinde hissettiği de ihtiyar kurdun nefesiydi… Önder’den de kurtulmak lazım ama nasıl? Çözüm bulundu, ortalık karıştı, şimdi herkes durulmuş gibi yapıyor. Basın gazı bir süre daha Kemal’i itmeye devam edecek anlaşılan. Dikkat etsin Bay Kemal, itildiği yer uçurumun ağzı olmasın!
     Nereden başlamalı CHP. Gündemin ilk maddesine neyi koymalı. Tabi ki samimiyeti. Kalabalığı görünce salla, bir iki oy kaparsın anlayışını millet uzun süredir yutmuyor. Bu ekolün en son ve çarpıcı örneği Süleyman DEMİREL’di. Memleketi getirdiği nokta ise hepimizce malum: Ekonomiden, sosyal adalete, demokrasiden, birey özgürlüğüne kadar hemen her alana vurulmuş en büyük darbenin adıdır Demirel. Kılıçdaroğlu’nu izlerken ister istemez “Ispartaküs” tavırları gözlerden kaçmıyor.

    Başörtüsü kendince en büyük silahı, bence en büyük çıkmazı. Güneydoğu da öyle, insanlar ortaya attığınız görüşün arkasındamısınız diye sorguluyor. Tayyip Erdoğan başörtüsü konusunda anayasa değişikliğini meclisten çıkarttı, elinden geleni yaptığına herkes inanıyor ama bunun iptali için Anayasa Mahkemesine dava açan Kılıçdaroğlu için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Böylesine büyük bir defoya sahipken nasıl oluyor da çıkıp ”Bu sorunu ben çözerim” diyebiliyorsunuz? Bırakın siyaseti güncel ilişkilerimizde bile böylesi insanları ciddiye almayız. Hırsızın, “Evdeki altınlarını bana emanet et!” demesi kadar anlamlıdır Kemal Bey’in sözleri.

  Önder Sav “Genel Başkanın iş tutuş biçimini…” beğenmiyormuş. Millet de beğenmiyor bundan emin olabilirsiniz. Zira Kemal Bey’in SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki “İş tutuş biçimi” kar eden kurumu zarar ettirmişti. Aleviyim deyip oy toplamaya çalışırken Onur Öymen’e alkış tutması da öyle, partisinin astığı afişten Ak Parti’yi sorumlu tutması da… Sonuç yine samimiyete dayanıyor. Kemal Bey ne olursa olsun Başbakan olayım diyor. İyi de birader bu kadar kıvıran adamı Başbakan yaparlar mı? Millet yapmaz da Abdurrahman yapar, ofsaytta kalsam da golüm geçerli olur diyorsan, hakem değişti Kemal Bey, artık millet kokartlı hakem var, bunlara izin vermez. Sen onu aldatmaya çalışacağına adam gibi yap işini, yoksa göreceğin diğerleri gibi kırmızı karttan farklı bir muamele olmaz.          

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Türkiye Huzur-6 uygulamasına Konya'da 500 polis katıldı
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • Pema Koleji Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlandı
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak
  • MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolü

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA