• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı düzenlendi
25 Kasım 2013 Pazartesi 14:00

İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı düzenlendi

elçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü tarafından üniversitedeki idarecilere yönelik "6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştayı" gerçekleştirildi.
Çalıştayda, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin organizasyonunun yapılabilmesi için birimlerin yeniden gözden geçirilerek ana faaliyet alanlarının belirlenmesi başta olmak üzere, kanunun ele aldığı konular geniş kapsamlı şekilde değerlendirildi.
SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliği konusunun üniversitelerin vizyonuyla örtüştüğünü söyledi. Çalışma şartlarının en uygun şekilde düzeltilmesinin zorunluluk haline geldiğini belirten Gökbel, "Bu konunun ele alındığı 6331 sayılı kanunun üniversite öğretim üyelerini de ilgilendiren yönleri var. Her şeyden önce eğiticilik yönü var. Kanunun eğitime, güvenliğe ve sağlığa vurgu yapması üniversitelerin 3 temel vizyonuyla örtüşmektedir. Aylardır gündemimizde tuttuğumuz iş sağlığı ve güvenliği konusunun bundan sonra da takipçisi olacağız" diye konuştu.
İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimliği Eğiticisi Dr. Yaşar Ali Sulak da "İş Sağlığı ve Güvenliği Kavramı, İşverenin Yükümlülükleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelliği" konulu sunum gerçekleştirdi. İş sağlığının her alanla doğrudan ilgili olduğunun altını çizen Sulak, "İş sağlığı ve güvenliği hizmeti tüm iş yerlerindeki bütün çalışanları kapsamalıdır. Çalışanların korunması, üretimin ve  işletmenin güvenliğinin sağlanması hedeflenmelidir. Bu konuda kurumun ve çalışanlarının, üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekiyor"  ifadelerini kullandı.
Çalıştayın sonunda Gökbel ve Sulak, katılımcıların sorularını yanıtladı.
Çalıştaya SÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş ve Prof. Dr. Mustafa Şahin, Genel Sekreter Fazilet Uyar, dekanlar, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitü müdürleri ile idari birim yöneticileri katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA