• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş dünyası ne düşünüyor?
06 Haziran 2013 Perşembe 12:26

İş dünyası ne düşünüyor?

Gezi Parkı olaylarını değerlendiren iş dünyası temsilcileri, son bulmaması halinde olayların, ekonomiye ve Türkiye'nin dünyadaki imajına zarar verebileceği değerlendirmesini yaptı.
Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Hepimiz aynı gemideyiz. Dünyada kriz var, Avrupa küçülürken biz büyüyoruz. Bu çok önemli, bu anlamda herkesin sağduyulu olması gerekir" dedi.
Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de çatışma görüntülerinin Türkiye’yi farklı yerlere taşıyabileceği uyarısını yaparak, farklı grupların yangın çıkardıkları, arabalara, binalara zarar verdikleri eylemlerin Türkiye'ye, Türkiye’nin dışarıdaki siyasal ve ekonomik imajına zarar verdiğini ve Türk insanına olan güveni zedelediğini belirtti.
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan

İİstanbul Sanayiciler Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ise yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, son günlerde yaşanan toplumsal olaylar bağlamında sıkıntılı ve endişe verici bir süreçten geçmektiğini belirterek, güvenlik güçlerinin sergileyeceği duyarlı, itidalli ve özenli davranışların yanı sıra, vatandaşların tepki ve protestolarının da meşru zeminde, yasal sınırlar içinde kalarak, şiddetten uzak bir tutum içerisinde olması gerektiğini kaydetti.Türkiye açısından son derece hasas bir dönem yaşandığına dikkati çeken Bahçıvan, bu süreçten, ülkenin ve toplumsal barışın yara almadan çıkmasının en büyük dileği olduğunu, bunun için masum talep ve niyetlerle, kaosa zemin hazırlayacak çaba ve girişimler birbirinden ayrı tutulması gerektiğini aktardı.Bahçıvan, demokrasi ile ekonomik gelişmenin ayrılmaz bir bütün olduğuna inandıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:"Demokratikleşme ve ekonomik gelişme alanında son yıllarda sergilediğimiz önemli başarının, bir kaos sürecine kurban edilmesinin toplumun tüm kesimleri için telafisi zor sonuçlar doğuracağı aşikardır. İstikrarın, toplumun tüm kesimlerinin yararına olacağından hareketle, pozitif düşünce ve demokrasi ortak paydasında kenetlenmemiz hepimiz için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bunun için sevgi, saygı ve beraberlik duyguları içinde hareket ederek, ortak akıl, ortak sorumluluk, yeniden ivme kazanmış demokratikleşme ve empati eşliğinde herkesi bir kere daha duyarlı ve sağduyulu davranmaya davet ettiğimizi saygıyla kamuoyuna duyururuz.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA