• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Adamları Okulu açılıyor
19 Mart 2010 Cuma 11:40

İş Adamları Okulu açılıyor

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenecek ve iş adamlarının nitelikli ve kaliteli bir hale getirmek için hazırlanan İş Adamları Okulu için tarih ve eğitim müfredatı belli oldu.

Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından düzenlenecek ve iş adamlarının nitelikli ve kaliteli bir hale getirmek için hazırlanan İş Adamları Okulu için tarih ve eğitim müfredatı belli oldu.

Konu ile ilgili bilgi veren Genç MÜSİAD Eğitim Birim Başkanı Enes Gül, Türkiye'deki mevcut iş adamlarını daha nitelikli ve kaliteli bir hale getirmek için böyle bir okulu hayata geçirdiklerini belirterek, "Okulumuz 11 ayrı tam gün seminer ve yine tam gün sürecek olan bir panelden oluşuyor. Ülkemizde kurumsallaşmaya önem verilmemesi ve özellikle Konya'da markalaşmış firmaların azlığının hala babadan oğula geçen iş adamlığı kültürünün bir yansıması olduğu kanaatindeyiz. İş adamları olarak bizlerin kurumsal düşünüp planlama yapmamız demek iş yerlerimizin kurumsallaşması anlamına gelmektedir. Hazırladığımız proje ile iş adamlarımıza aile şirketlerinde kurumsallaşmadan, iş yaşamında profesyonel imaj, beden dili ve etkin iletişim yöntemine, personel planlama ve seçmeden, zaman, toplantı ve proje yönetimine kadar birçok etkin beceri vasıflandırmaları için seminerler verilecek. Bunların yanı sıra kişisel gelişimler için ise, liderlikten, etkin yönetim becerilerine kadar, hatta iş adamlarında vizyon belirlemeye kadar birçok konuda seminerler verilecektir. Finans, maliyet, kurumsal satış, pazarlama gibi birçok teknik konu için de seminerler verilecek olması bizim ve projeye katılacak tüm iş adamlarımız ile profesyonel yöneticilerinin bilgi, beceri ve tecrübelerine büyük katkılar sağlayacaktır. Bunun inancı ile bu projeyi hayata geçiriyoruz ve tüm iş adamlarımız ile profesyonel yöneticilerin katılımlarını bekliyoruz" dedi.

Enes Gül, 27 Mart Cumartesi günü başlayacak ve 19 Haziran günü sona erecek 11 seminer ve 1 panelden oluşacak okulun müfredatı hakkında ise şu bilgileri verdi: "Aile şirketlerinde kurumsallaşma ve nesillere devir stratejileri. İş yaşamında profesyonel imaj, beden dili ve etkin iletişim yöntemi. (Protokol ve nezaket kuralları, iş yaşamına uygun giyim) Personel planlama, seçme, yerleştirme, performans değerlendirme, eğitim süreçleri. İşletmeler nasıl danışmanlık hizmeti alırlar, almalıdırlar? Danışmanlık hizmeti almak için kriterler ne olmalıdır? Başarılı yöneticilerde zaman, toplantı, proje yönetiminin incelikleri, etkin yönetim becerileri. (Ekip oluşturma, iş yaptırma, delegasyon, proje yönetimi, vizyon belirleme) Finansçı olmayanlar için finans yönetimi ve altın kurallar, stratejik maliyet yönetimi ve fiyatlandırma politikaları iş yönetiminde pratik bilgiler ve kıyaslama metotları Dağınık bilgilerin yönetimi nasıl olmalıdır? Lider kimdir? Liderlik nedir, ne değildir? Kurumsal satış yönetimi ve pazarlama stratejileri. Tecrübe paylaşımında önerimiz. Konya'daki iş adamları potansiyeli ile hareket edilmesi ve farklı açılım stratejisi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı
  • Milletin hastanesinde çalışmalar devam ediyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA