• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş adamları öğrencilerle deneyimlerini paylaşıyor
13 Ocak 2013 Pazar 13:40

İş adamları öğrencilerle deneyimlerini paylaşıyor

Konya Ticaret Odası (KTO)- Karatay Üniversitesi'nde iş adamları öğrencilerle buluşarak deneyimlerini paylaşıyor.
Konya Ticaret Odası (KTO)- Karatay Üniversitesi'nde iş adamları öğrencilerle buluşarak deneyimlerini paylaşıyor.
KTO - Karatay Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisans öğrencileriyle bir araya gelen iş adamı Mevlüt Büyükhelvacıgil, "Kurumsallaşma ve Aile Anayasası" konulu sunum yaptı. Kurumsallaşmanın hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade eden Büyükhelvacıgil, “Kurumsallaşma 100 yıl boyunca hiçbir şekilde bitmeyecek. Kurumsallaşma biten bir şey değil. Biz bugün kurumsallaştık, her şeyimiz düzgün çalışıyor diye bir şey yok. Kurumsallaşma her kurumun gücüne göre, yapısına göre büyüklük ve küçüklük arz edecek. Kurumsallaşmayı ‘iyi yönetim ve iyi yapılanmak’ olarak iki kelimeyle özetleyebiliriz. İyi yönetiliyorsanız, iyi yapılandıysanız siz kurumsalsınız. Bu iki kelime çok önemli. Yaklaşık 40 yıllık iş deneyimime bakıyorum, bu iki kelime varsa zaten başarıyı yakalıyorsunuz” dedi.
Aile şirketlerinde kişiye bağlı bir yapı oluşturulmaması gerektiğini kaydeden Büyükhelvacıgil, “Patron şirketi gibi olmamalı yapılanma. Patron elinde ipiyle herkesi istediği oranda salıp bırakmamalı. Aile Anayasası üyeler arasında ilişkileri düzenler ve yönetimde sürdürülebilirlik sağlar. Aile Anayasası sizin yüzüne farklı konuşup beyninde farklı düşüncelerin olduğu ikilemi ortadan kaldırır. Durumu netleştirir ve pozitif bir hale getirir” diye konuştu.
Sunumun sonunda KTO - Karatay Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Fehmi Atasagun günün anısına iş adamı Mevlüt Büyükhelvacıgil’e üniversite ambleminin yer aldığı çini tabak hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA