• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İrtica, İslamın en önemli düşmanıdır
31 Ocak 2011 Pazartesi 11:44

'İrtica, İslam'ın en önemli düşmanıdır'

Konya Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi, yazar Prof. Dr. Yasin Aktay, "İrtica aslında İslam'ın katledilmesidir ve en önemli düşmandır'' dedi.
Konya Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi, yazar Prof. Dr. Yasin Aktay, "İrtica aslında İslam'ın katledilmesidir ve en önemli düşmandır'' dedi.
 
Malatya İl Genel Meclisi Salonu'nda, Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği'nin (BİLSAM) organizesi ile Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi çerçevesinde, "Korku ve İktidar" konulu konferans düzenlendi.
 
Konferansın açılış konuşmasını BİLSAM yönetim kurulu üyesi Enver Aydın Acar yaparak, "1970 ve 1980'li yıllarda hatta 1990'lı yılların ortalarına kadar okuyan, sorgulayan, üreten bir gençlik vardı. Okudukça sistemi tanımaya başladılar. Okudukça iktidardan nasıl uzaklaştırıldıklarını anlamaya başladılar" dedi.
 
Acar'ın açılış konuşmasından sonra 'Korku ve İktidar' konulu konferansa geçildi. Prof. Dr. Yasin Aktay, dinleyicilere 'Korku ve İktidar' konusunda bilgi verdi. İktidardakilerin kitle veya toplumlar üzerinde yönetimlerini sağlamlaştırmak için bir korku mekanizması oluşturduklarını söyleyen Prof. Dr. Aktay, bu mekanizma ile iktidardakilerin güçlerini sağlamlaştırmaya çalıştıklarını aktardı.
 
Dünyanın birçok yerinde kitleler üzerinde korku mekanizmasının oluşturulduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Aktay, "Türkiye'de şu an geriye gitme ve irtica korkusu oluşturulmuş durumda. İrtica aslında İslam'ın katledilmesidir ve en önemli düşmandır'' diye konuştu.
 
Yaklaşık iki saat süren konferans soruların cevaplanması ve katkıların alınmasıyla son buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA