• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsanoğlunun üstünden gelemeyeceği konu yok
16 Ocak 2013 Çarşamba 12:15

'İnsanoğlunun üstünden gelemeyeceği konu yok'

Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Tecrübe Paylaşım Toplantıları kapsamında konuk olarak Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şanı ağırladı.
MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda yapılan programa çok sayıda Genç MÜSİAD Üyesi katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı Ahmet Şan’a teşekkür ederek, “Sizin gibi değerli iş adamlarımızı Genç MÜSİAD bünyesinde ağırlamak bizlere gurur ve heyecan veriyor. Sizlerin tecrübeleri bizlerin yarınlarına ışık tutacaktır” dedi.
Yakup Barınlı’dan sonra konuşmasına başlayan Ahmet Şan, kendinden ve iş hayatından bahsederek, “İnşallah her biriniz kendi işinize başarılı olursunuz. Ben üniversite bittiği zaman iş başvurularında bulundum. Bana daha önce ne iş yaptığım soruldu, bende daha önce çalıştığım yerleri iki A4 kâğıdına sığdırabildim. Üniversite hayatım boyunca sürekli çalışmıştım. Bana işte hayat felsefesi bu dediler ve bu arada beni işe almışlardı” dedi
Genç MÜSİAD Üyelerine de tavsiyelerde bulunan Ahmet Şan,“Konya’yı her zaman hasretle ve özlemle yaşadım. Konya sanayisiyle, kültürüyle, eğitimiyle her zaman iyiye doğru gidiyor. Berlin’de üniversite yıllarımda Türk arkadaşlarımla birlikte Altay spor kulübünü kurmuştuk. Berlin’de ayrımcılık yapan kişilere karşı kurmuş olduğumuz bir kulüptü. Berlin’de bazı sıkıntılar çekmiştik. Ama insanoğlunun üstünden gelemeyeceği bir konu yok” şeklinde konuştu.
Kombassan Holding’in nasıl sıkıntılar çektiğini anlatan Ahmet Şan şunları söyledi “1988 yılında Haşim bey matbaa ile başlıyor. Konya’mızın insanları o dönemler bankalarla çalışmak istemiyorlar faiz yüzünden. O yıllarda Kombassan Holding’in yaklaşık yüz bin ortağı bulunuyordu. 28 Şubat döneminde Kombassan Holding çok sıkıntılar çekti. Ankara bürokrasisinin o dönemlerde yaptığı hatalardan dolayı Kombassan Holding birçok şirketini kaybetmişti. Bizlerin hedefi samimiyet içerisinde Müslümanların ortaya getirdiği bu şirketi en iyi yere getirmektir. Türkiye’mizde özellikle 1983’ten sonra ekonominin canlanması Özal zamanında gerçekleşmiştir ve Anadolu’dan çok başarılı iş adamları çıkmıştır. O yıllardan önce insanoğluna çok önem verilmiyordu. Şimdi ise insan odaklı eşyalar ve yiyecekler yapılıyor. Aslında bu Müslümanlığın bize emrettiğidir. Ama bugün bakıyorsunuz Avrupa Birliği İnsan Hakları gibi şeyler sayesinde bunlar oluyor. Bugün belki bizler Avrupa’nın da ilerisinde olabilirdik” dedi.
Konyaspor hakkında soruları cevaplayan Şan Konyaspor’u 40 trilyon borçla devraldıklarını bugün bu borcu 25 trilyona düşürdüklerini söyledi.
Konuşmasının sonunda sorularını cevaplayan Ahmet Şan’a günün anısına Genç MÜSİAD Başkan Yakup Barınlı tarafından hediye takdim edildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA