• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsan hakları ve demokrasiye 20 milyon
03 Nisan 2014 Perşembe 12:54

İnsan hakları ve demokrasiye 20 milyon

İçişleri Bakanlığı, insan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesi için 20 milyon TL yardım yapmaya hazırlanıyor.
İçişleri Bakanlığı, insan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesi projesi kapsamında sivil toplum örgütlerine 20 milyon TL'lik proje yardımı yapacak.
İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü, İstanbul'da 20 bin derneğe projeden faydalanabilmeleri için eğitim veriyor. Projeden faydalanmak isteyen sivil toplum örgütlerinin 30 Nisan 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvurmaları gerekiyor. İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı'nın "Proje Destek" bütçesini 20 milyon TL olarak açıklamasının ardından harekete geçti.
İl Dernekler Müdürlüğü, İstanbul'da faaliyet gösteren ve sayısı 20 bine ulaşan dernek ve sivil toplum örgütlerine, İçişleri Bakanlığı'nın projelerinden faydalanabilmeleri için eğitim desteği sağlıyor. İstanbul İl Dernekler Müdürü Eyüp Ergür yaptığı açılış konuşmasında, toplumların gelişmesi için sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsederek, "Bakanlığımızın bütçesinden, sivil toplum örgütlerimizin faydalanması için onlara gerekli olan tüm bilgileri arkadaşlarımız verecektir. Amaç güçlü, etkili ve topluma faydalı sivil toplum hareketleri yaratabilmektir" dedi.
DESTEKLENEN PROJELER
İçişleri Bakanlığı 2014 yılı için destek vereceği proje ve proje başlıklarını şu şekilde belirledi: İnsan hakları ve demokrasi bilincinin yaşatılması ve etkin hale getirilmesine yönelik projeler. Karar alma mekanizmalarına katılım, kamu-sivil toplum diyaloğunun arttırılması ve aktif vatandaşlık konulu projeler. Sivil toplum kuruluşlarının yönetim ve işlevsel kapasitelerini arttırmaya yönelik projeler. Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, maddi durumu iyi olmayan ve sosyal risk altındaki gruplara yönelik eğitim, kültürel ve sosyal içerikli projeler. Aile ve kültürel değerlerin korunmasına ve geliştirilmesine yönelik projeler.
150 BİN TL'YE KADAR YARDIM
İçişleri Bakanlığı aldığı karar doğrultusunda her sivil toplum örgütü için bir projesine 5 bin TL ile 150 bin TL arasında yardım yapabilecek. Sivil toplum örgütleri, İçişleri Bakanlığı'nın proje desteğinden faydalanabilmek için internet üzerinden, "dernekler.gov.tr" adresi üzerinden Proje Destek Sistemi (PRODES) üzerinden yapabilirler. Mayıs ayı projeleri için son başvuru tarihi 30 Nisan 2014 mesai bitimi olarak belirlendi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA