• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsan Anatomisinde Korkunç Değişim
08 Ekim 2012 Pazartesi 11:15

İnsan Anatomisinde Korkunç Değişim

Anatomi uzmanlarına göre günümüzden bin yıl sonra insanların kolları uzayacak, dişleri azalacak ve gözleri büyüyecek. İşte bunun nedenleri...
İngiltere’de yayımlanan The Sun gazetesi, 1000 yıl sonra insanoğlunun geçireceği fiziksel evrime ilişkin anatomi uzmanlarının öngörülerini derledi. İşte 3000 yılı insanının bugünün insanından çok farklı görünmesine neden olacak değişimler:
* BOY UZUYOR: İngiliz osteopati uzmanı Garry Trainer’a göre, tıbbi ve beslenme alışkanlığındaki gelişmeler sayesinde insanlar ortalama 1.80 ila 2 metre boyunda olacak.
BAĞIRSAKLAR KISALIYOR:
Doktor Philip Stemmer’a göre obezitenin önüne geçmek için şeker ve yağ tüketiminin azaltılmasıyla bağırsaklar kısalacak.

* KOLLAR UZUYOR: Kollar ve eller uzağa erişme ihtiyacının azalmasıyla uzayacak ve dijital ve elektronik alet kullanımının yaygınlaşmasıyla el ve parmaklardaki sinir uçları çoğalacak.
BEYİN DARALIYOR: Hafıza ve düşünme kabiliyetinin otomatik makineler ve robotlara devredilmesiyle beyinde bu işlevlerin gerçekleştiği bölgeler küçülecek. Dolayısıyla beyin hacmi de daralacak.
* GÖZLER İRİLEŞİYOR: İletişim, konuşmaktan çok ifade ve mimiklere dayalı olacağından gözler büyüyecek, ağızlar ise küçülecek.
* DİŞLER AZALIYOR: Besinlerin her geçen gün daha yumuşak hale glmesive hatta beslenmenin sıvılar veya haplarla giderilmesiyle birçok diş kaybolacak.
* ÇOKLU ÇENE: İnsan bedeni aslında daha az yiyip daha çok enerji tüketecek şekilde tasarlandığından, buna zıt yaşayan modern insanın omuzları çökecek, gıdısı katlanacak.
* BURUNLAR EŞİTLENİYOR: Havalandırma ve merkezi ısıtma sistemleri sayesinde birçok insanın burnu aynı boyutta olacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA