• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnşaat Mühendisliği öğrencileri yemekte buluştu
09 Kasım 2010 Salı 12:48

İnşaat Mühendisliği öğrencileri yemekte buluştu

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesinin desteği, Genç İMO (İnşaat Mühendisleri Odası Gençlik Kurulu) ve İMT (İnşaat Mühendisliği Topluluğu) organizasyonuyla İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine kaynaşma ve tanışma yemeği düzenlendi.
Bera Otel kubbeli salonda gerçekleşen kaynaşma yemeğine, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ali Çınar, Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölüm başkanı ve Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı müdürü Prof.Dr. M. Yaşar Kaltakcı, İMO Konya şubesi yönetim kurulu üyeleri ve bölüm öğretim elemanlarının yanı sıra çok sayıda inşaat mühendisliği öğrencisi katıldı.

Programın açılış konuşmasını S.Ü. Devlet Konservatuvarı müdürü ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. M. Yaşar Kaltakcı yaptı. Kaltakcı konuşmasında sosyal etkinliklere vurgu yaptı. “Siz değerli öğrencilerimizin hem birbirleriyle, hem hocalarıyla hemde meslek büyükleriyle tanışması ve bir araya gelmesi son derece önemli. Hep söyleriz derslerimizde de ifade ederim, elbette ki mesleki başarı önemlidir, ama onu sosyal yönüyle insanın zenginleştirmesi bir takım değerler katması ve kendini toplumda daha üst yerler çıkarması ancak bu tür faaliyetlerle gerçekleşiyor. Bu tür etkinliklerin bu sebeple çok önemli bir yeri olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Odamız olan inşaat mühendisleri odasının katkılarından dolayı, kıymetli başkanı ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Ardından kürsüye gelen İMO Konya Şube Başkanı Ali Çınar ise üniversite ile oda ilişkisine dikkat çekerek, mesleğin önemine vurgu yaptı. “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Ülkemizde 26 tane İMO şubesi bulunmaktadır. Sanırım üniversite ve öğrencilerle en üst seviyede bu kadar sıkı ve yakın diyalogu olan bir şube daha yoktur. Bu sebeple kıymetli bölüm başkanımız ve hocamız Yaşar Kaltakcıya bu sebeple bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyorum. Bizler ülkeyi imar eden insanlarız. Mesleğimiz, insanlığa ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan bir iştir. Genç meslektaşlarımın şunu hiçbir zaman unutmamasını isterim, bu mesleğe başlayarak bizler, tarihin en eski mesleğine sahip oluyoruz. İnsanlığın ihtiyacı olan tüm alanlara hizmet ediyoruz ve bu hizmetten de çok büyük onur duyuyor, keyif alıyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu tür geçiş dönemlerinde ülke ekonomisinin canlılık sağlayabilmesi adına, inşaat üretimlerinin hareketlilik kazanması demek, tüm sektörlere büyük ölçüde ivme kazandıracak olması demektir. Buda mesleğimizin ne denli önemli ve kutsal olduğunu bir kez daha göstermektedir. Özgüveni ve başarılarıyla öne çıkan birçok genç meslektaşımızın olması ve yaptıkları eserleri ülkemizde bir gurur tablosu gibi sergilemeleri, bizleri ziyadesiyle onurlandırmaktadır. Meslek adına danışmak istediğiniz bir yer olursa İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi her zaman yanınızda olacaktır.”

Yemekte masaları tek tek dolaşan başkan Çınar, mesleğe ilk adımlarını öğrencilikle atan genç meslektaş adaylarının dertlerini dinleyerek, onlarla sohbet etti. Yemeğin ardından ise öğrenciler kendilerine hazırlanan eğlencede canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA