• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnşaat mühendislerinden bahar konseri
11 Mayıs 2009 Pazartesi 11:53

İnşaat mühendislerinden bahar konseri

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi sanat etkinlikleri çerçevesinde bir bahar konseri düzenledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi sanat etkinlikleri çerçevesinde bir bahar konseri düzenledi. Prof.Dr. M. Yaşar Kaltakcı yönetiminde verilen Klâsik Türk Müziği Bahar Konseri, Konya Ticaret Odası konser salonunda gerçekleştirildi.

Program öncesi konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “İnşaat Mühendisleri Odası olarak başlatmış olduğumuz programların devamında, bir belediye başkanı olarak konuşmak beni heyecanlandırdı ve çok mutlu etti. Şehrin fiziki hayatına katkı sağlayan sivil toplum kuruluşları ve belediyeler, aslında şehrin sosyal ve kültürel hayatına da ciddi katkı sağlamalılar. Çünkü şehirler ancak bu şekilde gelişebilir. İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımda şu anda şehir dışındalar, ama hepsine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu dernek Konya’da çok büyük bir eksikliği tamamlıyor ve şuanda TRT’nin çekim yaptığı Konya’daki ilk konseri hep birlikte izleyeceğiz” dedi.      

Konya Musiki Derneği başkanı Celalettin Kara ise, musikinin önemine değinerek, “Büyük usta Itri’nin “musiki bir derya imiş, ancak biz ayaklarımızı ıslatabildik”, gönüller sultanı Hz Mevlana’nın “elest bezminin avazesi” diye nitelendirdiği bizim musikimiz, aynı zamanda bir sanat ve saltanat musikisidir. Ecdadımızın bize devrettiği, bizim ve yeni kuşakların değerini bilmediği, ancak batının hayran olduğu bir kültür hazinesidir. Bu yıl 25. Yılını icra ettiğiz Konya Musiki Derneği, bu hazinenin bize ulaşan sanat incilerini ihya ve icra etmenin hazzını yaşayan ve sizlere yaşatmaya çalışan bir dernektir. Kendi öz milli musikimizi ihya etmenin çabası içerisindeyiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA