• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilizce yaz eğitim kampı sertifikaları verildi
19 Temmuz 2012 Perşembe 11:40

İngilizce yaz eğitim kampı sertifikaları verildi

Kalkınma Bakanlığının desteğiyle, Batman Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü Sosyal Etütler Merkezi tarafından organize edilen Selçuk Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesinin ev sahipliğinde...

Kalkınma Bakanlığı’nın desteğiyle, Batman Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü Sosyal Etütler Merkezi tarafından organize edilen Selçuk Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘İngilizce Yaz Eğitim Kampı 2’ projesinde eğitim alan 310 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte sertifikalarını aldı. Proje kapsamında Batman, Diyarbakır, Bingöl ve Şanlıurfa’dan Konya’ya gelen öğrenciler, 45 gün süren eğitimin ardından hem ‘İngilizce Yaz Eğitimi Katılım Sertifikası’ hem de ‘Genç Liderler Akademisi Sertifikası’ aldı.

 Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen kapanış törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan,       Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Uslu, Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Aslan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

          “PROJELERLE TEKRAR BİR ARAYA GELMEK İSTİYORUZ”

Projede görev alanlara teşekkür eden Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam katılımcı öğrencilere seslenerek, “Bu fırsatları çok iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. İleride kuracağınız dostluklar, güzel paylaşımlar için bu proje ilk adım niteliğinde olacaktır. Eğitim vesilesiyle iki üniversiteyi de tanıma imkanı buldunuz. Üniversite tercihlerinizde Konya’daki üniversitelerin sizin için ilk sıralarda yer almasını isteriz.” dedi.

          “ÖNEMLİ BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİYDİ”

 Projeyi çok önemsediklerini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “5 hafta önce büyük bir coşkuyla bu projeye başlamıştık. Bugün de yine aynı coşkuyla kapatıyoruz. Biz Selçuk Üniversitesi olarak projenin içerisinde yer almaktan çok memnun olduk. Bu kadar güzel ve başarılı öğrencileri Konya’da ve Üniversitemizde ağırlayan ve bunun sorumluluğunu üzerine alan başta eğitimcilerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Bizim açımızdan çok keyifli bir organizasyon oldu. Öğrencilerin burada verilen eğitimden en iyi şekilde yararlandıklarını düşünüyorum. Kendileri için Konya’yı, Türkiye’yi ve Dünya’yı tanımaları açısından önemli bir fırsattı. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdiklerine inanıyorum.” dedi.

Tören, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisiyle sürdü. Konser sırasında oldukça heyecanlandıkları gözlenen kimi öğrenciler, müziklere yöresel oyunları ile eşlik etti. Daha sonra ise eğitimlere katılan öğrencilere, grup koçlarına ve öğretmenlerine sertifikaları verildi. Öğrenciler kendi yörelerinden türküler ve şiirler de okudu.


           DÜĞÜN PİLAVINA DA KATILDILAR

         Öğrenciler 5 haftalık kamp süresince eğitimlerinin yanı sıra hafta sonu etkinliklerine de katıldı. Yakın il ve ilçelere düzenlenen gezilerle yörenin tarihi ve kültürel özelliklerini tanıma fırsatı buldular. Bu etkinlikler kapsamında öğrenciler, Konya’nın düğün pilavına da katıldılar. Ayrıca öğrenciler için tiyatro ve go-kart etkinlikleri de düzenlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA