• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İndirim Nüveden okumak sizden
01 Ocak 2011 Cumartesi 12:39

'İndirim Nüve'den okumak sizden'

Konya'nın Kültür hayatına yaptığı olumlu katkılarla tanınan ve NKM Yayın Grubu bünyesinde yer alan Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları, kuruluşunun 19. yılına indirim kampanyasıyla giriyor.
Konya'nın Kültür hayatına yaptığı olumlu katkılarla tanınan ve NKM Yayın Grubu bünyesinde yer alan Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları, kuruluşunun 19. yılına indirim kampanyasıyla giriyor.
 
 “Yeter ki Siz Okuyun”,     “Herkes Okusun Diye” ve İndirim Bizden Okumak Sizden” sloganlarıyla düzenlenen kampanyada tüm kitaplar %50 indirimle satışa sunulacak.
 
3 OCAK’ta başlayacak olan kampanya çerçevesinde Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınlarının Rampalı Çarşı No: 41’deki mağazasında tüm yayınevlerinin kitapları % 50 indirimle okuyucuya ulaşacak. Yedi gün sürecek olan ve 9 OCAK 2011’da son bulacak olan kampanyada kitapseverler, okumak istedikleri kitapları alma imkânına kavuşurlarken bütçelerine de yük bindirmemiş olacak.
 
Şehrimizde 19 yıl önce kurulan Nüve Kültür Merkezi’nin, hem kuruluşunun 19. yılı münasebetiyle hem de günümüzde gittikçe yaygınlaşan korsan kitap piyasasına karşı düzenlediği bu kampanya, kitapseverler tarafından çok olumlu bulunurken, NKM Yayın Grubu’nun özveriyle yayın hayatımıza kazandırdığı kitaplar da takdirle karşılanıyor.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan NKM Yayın Grubu yetkilisi İsmail Çalışkan, Tek amaçlarının okuma kültürünün yaygınlaşması gerektiği konusunu vurgularken, “Öğrenilecek daha çok şey var ve biz zaman zaman düzenlediğimiz kampanyalarla halkımızın aydınlanmasına vesile olmak istiyoruz. Hedefimiz; Konya’daki kültürel hayata yeni bir ivme kazandırmak ve katkı sağlamaktır. Kuruluşumuzdan bu yana, Konya’daki birçok kültürel etkinliğe öncülük etmenin yanı sıra ve son beş yıldır yayımladığımız yüzün üzerinde kitabı ülke ve dünya kültürüne armağan etmenin kıvancıyla, sadece “herkes okusun diye” böyle bir kampanyayı başlatıyoruz.
 
Günün ekonomik koşullarında okuyan insanımıza bir jest yapmak ve okumayan insanımızı da okutmaya yönelik bu kampanyayla umuyoruz ki ve üzülerek ifade ediyoruz ki, kitap okuma alışkınlığı olmayan geniş kesimlere kitap sevgisini aşılamış oluruz. Uygar olmanın ve uygarlıklara yön verebilmenin yolu, kitaptan ve kitap okumaktan geçmektedir. Kitabın bir ucunda yazar, öbür ucunda okuyucu vardır. Bu ilişkidir ancak; insanları okur-yazar yapan.
 
Büyük Mutasavvıf Muhyiddin-i Arabî kitabın önemini şöyle dile getirir; "Kitap kadar göçüp gidenleri konuşturan, yaşayanların halini anlatan bir şey görmedim. Nerededir o dost ki, sen uyuyunca ancak uyur, sen istersen konuşur, sahibinin sırrını saklar, emanetini korur.” Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın ve daha sırdaş değildir. Hayatımıza yeni renkler eklemek, ışıklar içinde aydınlık bir gelecek ve dünyamızı genişletmek için, kitap okumaktan başka çaremiz yoktur. Ne yazık ki Türk Milleti olarak çok okuyan bir toplum değiliz.
 
Ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olmamızın, içinde bulunduğumuz yerlerin ve kimliğini taşıdığımız toplumun temel özelliklerini bilmemizin ön koşulu; çok okumaktır. Başka bir ifadeyle, kendimizi ve çevremizi tanımamız için, çok okumalı, çok düşünmeliyiz. Bilgisi olmayanın fikri olmayacağı açıktır. Okudukça önce kendimizi, içinde yaşadığımız toplumu ve dünyadaki diğer insanları tanımamız daha kolay olacaktır. Okumazsak; ülkemizi ve dünyamızı, toplumumuzu ve diğer toplumları, geçmişimizi ve günümüzü, çevremizde olup biten hiçbir şeyi anlayamayız, bilemeyiz. Kısaca, az gelişmişlikten, gelişmiş bir ülke konumuna geçmek istiyorsak; okumalı, çok okumalıyız. Düşündüklerimizi kayıtlı bilgilere dönüştürmek için de çok yazmalıyız.
 
3 OCAK’ta başlayacak olan kampanya, 9 OCAK’ta son bulacak. Tüm kitapseverleri Rampalı Çarşı’daki mağazamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.
 
Konya'nın kültür çevrelerinde sevinçle karşılanan kampanyanın büyük ilgi görmesi beklenirken okuma alışkanlığımıza da önemli katkılar sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. “O halde haydi Konya, oku ve okut !“ çağrısı yapılarak tüm kitapseverler kampanyaya davet edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Afrinliler köylerinin teröristlerden temizlenmesini istiyor
  • “Konya yeni rekorlara imza atacak”
  • Savunma ve güvenlik harcamalarında artış
  • Konya'da FETÖ operasyonu! 5 astsubaya gözaltı
  • Köpeğe çarpan otomobil karşı şeritteki tırın altına girdi! 2 ölü...

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA