• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnanç platformu sevinçli ama tedirgin
06 Haziran 2010 Pazar 02:01

İnanç platformu sevinçli ama tedirgin

İnanç Özgürlükleri Platformu 143. hafta basın açıklamasında konuşan Ersoy Kağnıcıoğlu, İsraile yapılan tepkilerin sevindirdiğini ancak, tedirgin olduklarını belirtti
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu Kayalıpark’ta düzenlediği basın açıklamalarına 143. haftada da devam etti. Platform adına açıklamayı yapan Ersoy Kağnıcıoğlu yere serilen İsrail bayrağının üzerine konuştu. Zor bir süreçten geçtiklerini, hem umutlanıp hem de tedirginlik duyduklarını ifade eden Ersoy Kağnıcıoğlu, “İnsanlık adına şehitler verdik. Şehitlerimizin şahadetlerini tebrik ediyor, ayrılığın acısını yüreğimizde hissediyoruz. İsrail’in vahşi saldırısı, ne kadar barbar bir terör örgütü olduğunu dünyaya gösterdi. Gelecek günlerin zafere giden günler olması hususunda umutluyuz. Resmi ve sivil ağızlardan yapılan açıklamalar, yüreğimize su serpiyor. Fakat bizi tedirgin de kılıyor. Çok tanıdık geliyor bu tepkiler. Daha önce de duymuş gibiyiz. Her katliamın, her facianın ardından yenileniyor gibi geliyor bize” diyerek tedirginliklerini belirtti.
YENİDEN ŞİDDET, YENİDEN SALDIRGANLIK
İsrail’in yaptığı saldırıları genel geçer bir politika haline getirdiğini söyleyen Ersoy Kağnıcıoğlu, “İsrail, şiddeti tırmandırıyor, katliamlar yapıyor, sonra geri adım atıyor ve bu süreç içerisinde, işlerini yürütecek siyasi argümanlar kullanıyor. Askeri, kültürel, ekonomik menfaatlerini güvence altına alıyor, çıkarlarını genişletiyor. Sonra yeniden şiddet, yeniden saldırganlık. Bu tarafta ise, politikada yine bir değişiklik yok. Kınamalar, ağır ifadeler, suçlamalar, en sert şekilde devam ediyor. Yüreklerimize su serpen, acılarımızı hafifleten, umutlarımızı yeşerten ifadeler açıklamalar peş peşe geliyor. Sonra ortam yeniden yumuşuyor. Unutuluyor acılar, uluslararası konjonktür, iç siyaset, reel politik ve benzeri pek çok gerekçe gündeme geliyor. Bir başka katliama kadar İsrail'le ilişkiler yeniden normale biniyor” diye konuştu.
GAZZE KATLİAMININ MÜKAFATI OECD Mİ?
Gazze katliamından sonra İsrail’le askeri tatbikatların sona erdirildiğini, parlamentodaki İsrail dostluk grubunun lağvedildiğini, ticari anlaşmaların pek çoğunun askıya alındığını, İsrail’in uluslararası arenada yalnızlaştırıldığını ve köşeye sıkıştığını zannettiklerini belirten Ersoy Kağnıcıoğlu, durumun böyle olmadığını gözlemlediklerini söyledi. İsrail’e yapılan kınamaları, açıklamaları, uluslararası tepkileri bir araya getirdikleri zaman ansiklopedi oluşturabilecek malzeme ortaya çıktığını belirten Ersoy Kağnıcıoğlu, sonuca bakınca bu görkemli ansiklopedinin karşısında kıymete değer hiçbir fayda elde edilmediğini görüyoruz. İsrail, her katliamdan sonra, uluslararası arenada yeni bir mevki edinmiş, yeni siyasal kazanımlar elde etmiştir. İsrail, Gazze katliamının mükafatını da Türkiye’nin onayıyla OECD üyesi olmakla almıştır” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA