• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İmam Hatip düşmanlığı dinmiyor..!
11 Temmuz 2012 Çarşamba 09:53

İmam Hatip düşmanlığı dinmiyor..!

Bu yıl eğitim vermeye başlayacak olan Tekirdağ Hayrabolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nin tanıtımı için çıkarılan broşür üzerinden İHL’'lerin hedef alınmasına tepki gösteren...

Bu yıl eğitim vermeye başlayacak olan Tekirdağ Hayrabolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nin tanıtımı için çıkarılan broşür üzerinden İHL’lerin hedef alınmasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Ferruh Topuz, broşürün veli ve öğrencilerin bilgilendirilmesi için hazırlandığını vurgulayarak, “Üvey evlatlar yeniden saldırılara maruz kalıyor” dedi.

Topuz, saldırıların Eğitim-Sen ve CHP işbirliği ile olduğunu kaydederek, “Tamamen Eğitim-Sen'in yönlendirmesi ile, CHP'nin de basına farklı bir şekilde servis etmesiyle oluşan bir durum” diye konuştu.4+4+4 kademeli eğitim sistemi ile Türkiye'nin dört bir yanında yeniden açılmaya başlayan İmam-Hatip ortaokulu ve liselerine, laikçi çevrelerin saldırıları sürüyor. Son olarak Tekirdağ'da hortlayan “İHL karşıtlığı”nın altından CHP ile terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonlarla gündemde olan Eğitim-Sen işbirliği çıktı. Bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan Tekirdağ Hayrabolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi'nin tanıtımı için çıkartılan broşürde geçen, “eğitim, yemek ve taşıma masrafları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce karşılanacaktır” ifadesi bazı çevrelerce saldırı malzemesi haline getirilmek istenmişti. İmam-Hatip okullarına karşı başlatılan saldırılar hakkında Akit'e konuşan Tekirdağ Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Ferruh Topuz, broşürün veli ve öğrencilerin bilgilendirilmesi için hazırlandığı vurgulayarak, “Üvey evlatlar yeniden saldırılara maruz kalıyor” dedi.

BİLGİLENDİRME BROŞÜRÜ rahatsız etti

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullara, e-okul sistemi ile internet üzerinden kayıt yapılabilmesine rağmen yeni açılan İmam-Hatip okullarına bu şekilde kayıt yapılamıyor. Bu yüzden Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İmam-Hatip okullarının tanıtımı yapmak için broşür hazırladı. Velileri ve öğrenceleri bilgilendirmek için dağıtılan broşürde yer alan, “eğitim, yemek ve taşıma masrafları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce karşılanacaktır” ifadesi İmam-Hatip karşıtlığı ile bilinen CHP ve Eğitim-Sen'i harekete geçirdi.

MİLLİ EĞİTİM PROMOSYON YAPIYORMUŞ

İmam-Hatip okullarının açılmasına ilk günden bu yana karşı olan ve konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıyan CHP yine boş durmadı. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, broşürde İmam Hatip okullarını tercih edecek öğrencilerin yol, yemek ve eğitim masraflarının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce karşılanacağının belirtildiğini ifade etti. Yüceer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, İmam-Hatipleri cazip hale getirmek için promosyon yöntemine başvurduğunu savundu.

BİLGİLENDİRME BASKIYMIŞ

İmam-Hatip liselerini gerici eğitim olarak tanımlayan ve 4+4+4 eğitim sistemini meydanlara inerek protesto eden Eğitim-Sen de bir açıklama yaptı. Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Erdal Korkmaz, “Ailelerin çocuklarını İmam-Hatip ortaokullarına göndermeleri bireysel tercihleridir ama burada sistemin baskısı söz konusu. Bu şekilde tercihlerin baskı altına alınmaya çalışıldığını düşünüyoruz. Biz İmam-Hatiplerin ideolojik olarak yaygınlaştırıldığını biliyoruz” dedi.

“ÜVEY EVLATLAR YENİDEN SALDIRILARA MARUZ KALIYOR

”Topuz, saldırıların Eğitim-Sen ve CHP işbirliği ile olduğunu kaydederek, şunları kaydetti: “Tamamen Eğitim-Sen'in yönlendirmesi ile, CHP'nin de basına farklı bir şekilde servis etmesiyle oluşan bir durum. Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir tane el broşürü hazırlıyor. Diğer okullara e-okul sistemi ile internet üzerinden kayıt yapılıyor. İmam-Hatiplilerle ilgili böyle bir şey yok. İmam-Hatipliler bireysel olarak okula gidip kayıt olması gerekiyor. Bu yüzden velilerin ve öğrencelerin bilgilendirilmesi gerekiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de hazırladığı broşürde ‘Eğitim, yemek ve taşıma masrafları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce karşılanacaktır' bilgisi vermiş. Bunda tepki gösterilecek bir şey yok. Ancak görülüyor ki üvey evlatlar yeniden saldırılara maruz kalıyor.”

Yeni Akit

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA