• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk seminer NEÜ’de yapıldı
25 Nisan 2016 Pazartesi 15:10

İlk seminer NEÜ’de yapıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından düzenlenen “Yasama Seminerleri” devam ediyor.

2016 yılının ilk semineri ise Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ) gerçekleştirildi. TBMM’den gelen uzmanlar yasama ve denetim faaliyetleri ile TBMM idari teşkilatı ve kariyer imkânları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Oluşturulan model parlamentoda da meclisin işleyişini öğrenciler yaşayarak öğrendi.
NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu’nun da katıldığı Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda öğrencilerin Meclis hakkında merak ettikleri pek çok soru uzmanlar tarafından cevaplandırıldı.
TBMM Yasama Uzmanı Mustafa Ceylan, Meclis faaliyetlerini anlatmak için küçük bir model parlamento çalışması yapmak için Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne geldiklerini söyledi. Gerçekleştirilen etkinliklerle yasama sürecinin nasıl işlediğini yasaların genel kurulda nasıl yapıldığına dair bilgi verdiklerini ifade eden Ceylan, öğrencilerin genelde Meclis faaliyetlerini medyadan takip ettiklerini ve yasama faaliyetlerinin nasıl geliştiğine dair hukuki bilgilerinin kısıtlı olduğunu belirtti. Bu nedenle öğrencileri doğru bilgilendirmek için üniversitelere gittiklerini kaydeden Ceylan, 2016 yılındaki ilk yasama seminerini NEÜ’de yaptıklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA