• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk mezuniyet coşkusu
10 Haziran 2013 Pazartesi 18:18

İlk mezuniyet coşkusu

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, ilk mezunları olan Adalet Meslek ve Yüksekokulu'nun 33 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi.
 KTO-Karatay Üniversitesi fuaye alanında düzenlenen törene, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, eski Adalet Bakanlarından Aysel Çelikel, KTO-Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bestami İnan, KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aytekin Çelik, fakülte dekanları, akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı. Törende Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri adına konuşan bölüm birincisi Seçil Doğuş, bölüm birincisi olarak hitap etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Bizleri şu günlerde hüzünlendiren dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını daha kapatıyoruz. Bu sayfayı acı tatlı anılarla ve diğer sayfasını ise beklenti ve umutlarla açıyoruz” dedi. İki yıl önce kendilerine emanet edilen öğrencilerin mezun olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aytekin Çelik de, “Bugün adalet sektörünün bir neferi olarak buradan mezun olacaksınız. Yapacağınız görevler kutsal olduğu kadar sorumluluk gerektiren görevlerdir. Zira bulunacağınız görevler itibariyle ya adaletin dağıtılmasına aracılık edeceksiniz ya da adalet dağıtacaksınız. Bu sebeple görevinizi yaparken kesinlikle adaletten sapmayın” ifadelerini kullandı. Üniversitenin ilk mezunlarının mezuniyet töreninde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak da, “Elbette insanların hayatında çok önemli zamanlar çok önemli anlar vardır. Bugün de bu genç arkadaşlarımızın ve onların yakınları, aileleri olarak sizlerle çok önemli bir anı birlikte paylaşıyoruz. Ben her şeyden önce onlara bundan sonraki hayatlarında arzularına, isteklerine uygun gönüllerince bir kariyer ve hayat temenni ediyorum” dedi. Bugünün üniversite için tarihi bir gün olduğunu vurgulayan Mütevelli Heyet Başkanı Bestami İnan ise, “Ülkemiz hamdolsun büyük bir gelişme trendi içerisindedir. Hedefleri olan, iddiaları olan mükemmel bir şekilde gelişmektedir. Bu eğitim alanında da yaklaşık, sayısı 180’i bulan bir üniversite sayısıdır. Bu yarış içerisinde geçen sürede çok emin, çok güçlü ve kararlı adımlarla iyi bir noktaya gelişme gösteriyor” dedi.Bugünün Karatay Üniversitesi için anlamlı bir gün olduğunu kaydeden eski Adalet Bakanı Çelikel de, “Büyük emeklerle, ümitlerle ve bilimsel çalışmalarla kurulmuş olan Karatay Üniversitesi’nin ilk mezunlarını vermek demek artık burası gerçek bir üniversite anlamını taşıyor demektir. Böyle bir anlamı taşımak bu üniversitenin kurucularını düşündüğümüz zaman onların nasıl onurlandıklarını, nasıl başarıya ulaşmış olduklarını, mutlulukla görüyorum” şeklinde konuştu.
Üniversitenin ilk mezunlarını verdiği için heyecanlı olduğunu ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise, “Bir işte başarının en can alıcı noktası, başarısı neticeyi almaktır. İş adamları, sanayiciler bir üretime başlayıp, ürünü çıktığı zaman en büyük heyecanı duyar. İşte üniversitemiz açısından da böyle bir günde 90 yıl aradan sonra ilk mezunlarını vermiş olmayı görmek benim için son derece onur verici bir olay” diye konuştu.
Konuşmaların ardından bölüm birinci, ikinci ve üçüncüsüne Rektör Prof. Dr. Torlak, Mütevelli Heyet Başkanı İnan, Milletvekili Üzülmez tarafından diplomaları verildi. Ardından mezun olan 33 öğrenciye protokol üyeleri, dekan ve akademisyenler tarafından diplomaları verildi. Diplomaların verilmesinin ardından geri sayım eşliğinde mezun olan 33 öğrenci keplerinin havaya fırlatarak mutluluklarını birlikte yaşadı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA