• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk GO istasyonu, Konyada açıldı
16 Mayıs 2013 Perşembe 16:10

İlk GO istasyonu, Konya'da açıldı

Türkiye akaryakıt sektöründe artık gelenekler değişiyor, standartlar yükseliyor ve yeni bir dönem başlıyor.
Türkiye akaryakıt sektöründe artık gelenekler değişiyor, standartlar yükseliyor ve yeni bir dönem başlıyor. Yüksek standartlarda, kaliteli, eşit ve çevreye duyarlı hizmet sunan yeni nesil ilk GO yakıt istasyonu, Konya’da açıldı.
Türkiye enerji sektörünün ‘Mavi Dev’i İpragaz’ın akaryakıt sektöründeki markası GO ilk adımını Konya’da attı. Yüksek standartlardaki, kaliteli, eşit ve çevreye duyarlı hizmetleri ile üstün nitelikli yakıt çeşitleriyle fark yaratan ve akaryakıt sektöründe yeni bir devir başlatan yeni nesil ilk GO yakıt istasyonu; Konya’da hizmete girdi. İlk GO yakıt istasyonu, Konya Karatay’da, Karakayış Caddesi üzerinde bulunan Saraçoğlu Petrol oldu. İlk GO yakıt istasyonunun açılışı için düzenlenen törene, İpragaz CEO’su Selim Şiper, İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay’la birlikte SHV Energy Başkanı Paul Zekhuis de katıldı. Törende, ilk GO Bayi İsmail Saraçoğlu, Konya Vali Yardımcısı Hasan Karakaş, Konya Ticaret Borsası Başkanı H. Uğur Kaleli’nin yanı sıra iş adamları ve sektör temsilcileri de yer aldı.  
GO’nun temelinde, 52 yıllık tecrübe ve güven var
Türkiye enerji sektörünün, “tek çatı altında komple çözümler sunan” yegane şirketi İpragaz’ın, “sadece iyi bildiği ve inandığı işi yapmayı” kendine felsefe edindiğini belirten İpragaz CEO’su Selim Şiper, “Bugün, bu felsefesiyle bütünleşen bir işi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Altını çizmem gerekir ki; ekip olarak bizlerin hayallerimizi genelden farklı olarak daha hızlı ve kalıcı şekilde hayata geçirebilmemizin temelinde 52 yıllık iş yapma biçimimiz ve yarattığımız güven yatıyor” dedi.
GO’da, her müşteriye aynı hizmet kalitesi
“Türkiye’nin en saygın akaryakıt markasını oluşturma tutkusu ile yola çıktığımız ilk günden itibaren, insana, geleceğe, araca ve kanunlara saygılı bir istasyon hayalini kurduk” açıklamasında bulunan Selim Şiper, “Bugün, hayalimizin ilkinin gerçekleştiği gün. İlk GO istasyonunun açılışını huzurlarınızda yaşamanın, gururunu ve mutluluğunu taşıyoruz. “GO istasyonumuzla; geleceğe saygı, sürdürülebilirlik felsefesi ile yapacağımız tüm operasyonlar, çevreye ve finansal sürdürülebilirliğe gösterdiğimiz duyarlılıkla yürütülecektir. GO istasyonuna gelen her tüketici, ne miktarda alım yaparsa yapsın, aynı hizmet kalitesiyle karşılanacaktır. Ne tip yakıt kullanırsa kullansın, aynı iyi muamele ve özenli yaklaşıma tanık olacaktır” şeklinde konuştu.
GO’nun yeşil ışığı, bayiler için hep yanacak
GO’nun bayilerine, pazar koşulları dahilinde, her iki tarafın da hakça kazanacağı adil bir ticari yaklaşım göstereceğini de belirten İpragaz CEO’su Selim Şiper, “GO, akaryakıt dağıtım pazarında BADO (Bayi Dostu) modeli ile büyüyecek. GO, seçici olacak ve kendiyle aynı vizyonu paylaşan, inanan zihniyetle ortaklık yapacak. GO, bayileriyle rekabet etmeyecek ve bayileri karşı taraf olarak görmeyecek. Müşteriye olan farkını, hizmette yarattığı ayrıcalığıyla ortaya koyacak. GO, bayilerine; markayı daha iyiye taşıyabilme, büyüme ve daha çok kazanma beklentileri doğrultusunda, yönetiminde söz hakkı verecek. Kısa ve öz; markanın yaratım sürecinin başlangıcı olan yeşil ışığımız, bizimle olma kararını vermiş olan bayilerimiz için her daim yanıyor olacak” diyerek, Türkiye’nin; insana, geleceğe, araca ve nizama saygılı, yeni nesil ilk GO yakıt istasyonunun, tüm Konyalılara ve sektöre hayırlı olmasını diledi.
SHV Energy Başkanı Paul Zekhuis “gurur duyuyoruz”
3 kıtada, 27 ülkede, 36 şirket ve 13.500 çalışan ile 30 milyon müşterisine enerji çözümleri sunan dünya devi SHV Energy’nin Başkanı Paul Zekhuis ise; “Türkiye’nin yeni nesil yakıt istasyonu GO’nun bu ilk istasyonunun açılışında burada bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Hepimiz için bir hayal olan bu projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” sözleri ile konuşmasına başladı. SHV’nin 1896 yılından beri faaliyette olan bir enerji şirketi olduğuna dikkat çeken Paul Zekhuis, “O günlerden bugünlere gelene kadar, çok farklı dönemlerden geçtik. Ancak, her zaman işimizi en iyi şekilde yapmayı kendimize görev edindik. Zaman değişti, dünya değişti, SHV de sizin gibi vizyon sahibi ve hayal gücü yüksek insanlar sayesinde gelişmeye devam ediyor. Müşterimizi her zaman yaptığımız işlerin odağında tutmak, SHV’nin kültürüdür. Çünkü bizim varolma sebeplerimizden en önemlisi; ‘müşterilerimize nasıl daha kaliteli hizmet verebiliriz?’ diye düşünmek. Onların enerji ihtiyaçlarını, tek bir merkezden karşılayabilmek. Bugün İpragaz, bu işlevi yerine getirme noktasında çok önemli bir adım atıyor. Ben de burada olmaktan ve bu ana şahitlik etmekten çok mutluyum”.
“Amacımız; bayilerimizle birlikte başarılı olmak”
Yaptıkları işleri, herkesten farklı ve daha iyi yapmayı arzuladıklarını belirten SHV Energy Başkanı Paul Zekhuis, “Gerek tasarım, gerek sürdürülebilirlik politikamız, gerekse çalışma etiğimiz sayesinde ve tabii en önemlisi 52 yıllık güçlü bir markanın mirası ve desteğiyle amacımız; bu işte de bayilerimizle birlikte başarılı olmak” açıklamasında bulundu. SHV Energy’nin; 3 kıtada, 27 ülkede, 36 şirket ve 13.500 çalışan ile kalite odaklı çalışan büyük bir aile olduğunu belirten Paul Zekhuis, “Bugün burada, büyüyen ve enerjisi hergün daha da artan İpragaz’ın yeni, GO’nun ilk üyesi Saraçoğlu Petrol’e de ailemize hoş geldiniz diyorum ve tüm iş arkadaşlarım ile SHV ailesi adına bu yeni yatırımımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
BADO ile bayilere benzersiz avantajlar sunuyor
İlk GO yakıt istasyonu bayisi Saraçoğlu Petrol’ün sahibi İsmail Saraçoğlu ise “Türkiye akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatacak olan GO’nun ilk bayisi olmaktan ve İpragaz’ın bu önemli ilk adımına evsahipliği yapmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. GO, kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla, çevre duyarlılığı ile akaryakıt sektöründe farklılaşacak, özgün özellikleriyle yeni bir dönem başlatacak. Bunun yanı sıra akaryakıt dağıtım sisteminde geliştirdiği BADO sistemi ile de biz bayilere benzersiz avantajlar sunuyor” dedi. Konuşmaların ardından ilk GO yakıt istasyonu, törenle hizmete açıldı.
GO yakıtları ile de fark yaratacak
GO’nun ENO serisi yakıtları, bir performans yakıtından beklenilen her şeyi karşılıyor. ENO serisi benzin ve dizeller; özel geliştirilmiş yakıt katkıları sayesinde, düzenli kullanımda araç motorlarını başarıyla temizliyor. GO’nun ENO serisi yakıtları, katkısız yakıtlara kıyasla; yakıt tüketimini düşürüyor, araç ömrünü uzatıyor, bakım giderlerini azaltıyor, motor performansını artırıyor ve daha az karbon emisyonu ile doğanın korunmasına katkıda bulunuyor. İpragaz Otogaz, Türkiye’de ilk LPG dolum tesisini kuran İpragaz’ın 50 yılı aşkın deneyimi ve bilgi birikim ile; otogaz müşterilerinin ekonomik ve yüksek performanslı ürün talebini karşılamak üzere geliştirildi. En zorlu hava koşullarında bile yüksek performans sunan, motorun ömrünü uzatan İpragaz Otogaz, vuruntusuz ve titreşimsiz çalışma sağlıyor. Çabuk buharlaşarak gaza geçme süresini kısaltan, yokuşlarda, rampalarda çekiş gücünü artıran İpragaz Otogaz, güvenli ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Dünyanın en prestijli sentetik yağ üreticisi Mobil 1, GO yakıt istasyonlarında, müşterileri ile buluşuyor. Mobil 1, geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan ‘aşınma önleme’ teknolojisini içermektedir. Motor performansını en üst düzeye çıkaran Mobil 1, motor ömrünün uzatılmasına da katkı sağlar.
Kolay ve keyifli alışverişiniz için GO marketleri
Kolay, keyifli alışveriş ve rahatınız için her şeyin en ince detayına kadar düşünüldüğü GO Market, işlevsel iç planlaması ve etkileyici dış mimarisi ile yeni nesil yakıt istasyonu GO’da yerini alıyor. GO Market’te Türkiye ve dünyadan seçkin markalar, tazelik garantisi ve ideal ürün yerleşimiyle sunuluyor. Market içinde yer alan tuvaletler, hem su ve enerji tasarruflu ekipmanlarla donatılmış, hem de kolay temizlenebilir ve bakteri üretmeyen tasarımlara sahip. Üstelik Türkiye’de ilk kez standart olarak GO yakıt istasyonlarında yer alan özel “aile tuvaletleri” ile de; çocuklu ailelere büyük rahatlık sağlanıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA