• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ilgın prestij caddesine kavuşuyor
16 Kasım 2015 Pazartesi 09:57

Ilgın prestij caddesine kavuşuyor

Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, Büyük yatırımlardan biri olan prestij caddesinin asfalt çalışmalarının başladığını söyledi.

Başkan Oral, “Büyükşehir Belediyemizin Ilgın’a kazandırdığı önemli yatırımlardan prestij cadde çalışmalarımızda sıcak asfalt kaplamasına başladığını belirtti. Kaldırım andezit döşeme işlemleri ise biraz zaman alacak. Bu caddemizi kısa zamanda asfaltıyla, kaldırımlarıyla, ışıklandırma sistemiyle, yeşil alan düzenlemesiyle şehrimizin çehresi değişecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

            Ilgın’a prestij bir cadde kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını, bu caddenin Ilgın tarihinde ilk olduğunu vurgulayan Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral, caddenin Ilgın’a hayırlı olmasını diledi.

Başkan Oral sözlerinde şu ifadelere yer verdi; “büyükşehir yasası taşra ilçeler için büyük yatırımların kazanıldığı bir yasadır. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyemiz tarafından birçok yatırım kazandık. Bu yatırımları kademeli olarak ilçemizde görmeye başlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin Ilgın’a kazandırdığı önemli yatırımlardan bir tanesi de bugün itibariyle başlayan prestij cadde çalışmasıdır. Bu çalışmanın yapıldığı cadde üzerindeki parke taşlarımızın kademeli olarak sökülüp asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bu caddemizin çalışması bittikten sonra, asfaltıyla, kaldırımlarıyla, ışıklandırma sistemiyle, yeşil alan düzenlemesiyle Ilgın’da ilk olma özelliğine sahip olarak ve örnek bir cadde olacak. Bu çalışmamızın maliyeti 5.9 milyon TL ve bu büyük yatırım için başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına teşekkür ederim. Dedi.

Ilgın’da büyükşehir yasasının getirmiş olduğu avantajların bu prestij cadde ile sınırlı kalmayacağını, ilçe genelinde birçok büyük yatırımların bir sonraki döneme kadar bitirileceğini söyleyen Başkan Oral, “ilçemiz, büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesiyle büyük bir hareketlilik kazandı. Alt yapıdan üst yapıya kadar birçok çalışma yapıldı. Öncelikle Ilgın’ın kanayan yarası haline gelen kanalizasyonlar tamamlandı. Akabinde içme suyunun geçtiği asbestli borular değişti. Yağmur suyu drenaj çalışmasını tamamladık. Bu çalışmaları gerçekleştirirken en büyük destekçimiz Büyükşehir Belediyemiz oldu. Şimdi sıra daha büyük yatırımların kazandırılmasına geldi. Hanımlar lokalimizin çalışmalarını bitirmek üzereyiz. Eski kaymakamlık binasının belediye binası olarak restorasyonuna başlanılmak üzere. Mahallelerimize kademeli olarak Büyükşehir Belediyemizle birlikte 450 bin adet taş sevkiyatımızı sürdürüyoruz. Mahalle konaklarımız ihale aşamasına geldi. Daha birçok çalışmamızı sıralayabiliriz. Şunu belirtmek gerekirse Büyükşehir Belediyemizin, büyükşehir yasasıyla başlatmış olduğu “ilçelerle topyekün kalkınma” atağı ilçemizde etkisini göstermeye devam ediyor. “Topyekün kalkınma” atağıyla başlatılan çalışmalarla, bir sonraki döneme kadar ilçemize kazandıracağımız yatırımların tamamlanmış olacak. Ilgın bizimle birlikte kalkınmaya başladı. Ilgın bizimle birlikte geleceği sağlam temeller üzerinde oturmaya başladı. Ilgın bizimle birlikte büyük yatırımları, büyük hizmetleri almaya başladı. Tekrardan ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA