• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İletişim vergisinde indirime gidiliyor
19 Ocak 2009 Pazartesi 17:26

İletişim vergisinde indirime gidiliyor

Mobil internet üzerindeki Özel İletişim Vergisinde (ÖİV) 20 puanlık indirime gidiliyor.

Mobil internet üzerindeki Özel İletişim Vergisinde (ÖİV) 20 puanlık indirime gidiliyor. Hazırlanan tasarıyla, Mobil İnternetteki yüzde 25'lik Özel İletişim Vergisi yüzde 5'e çekiliyor.

 

Sözkonusu düzenlemeyle, internet üzerindeki ÖİV sabit hatlarda yüzde 15'den yüzde 5'e düşürülüyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili yasanın Maliye Bakanlığı tarafından hazırlandığını, komisyonlara sevk edileceğini kaydetti.

 

Erzincan'da incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, basın mensuplarının özel iletişim vergisinde yapılacak olan indirim ile ilgili soruları cevaplandırdı. Bakan Yıldırım, 2009 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Plan Bütçe Komisyonu'nda özel iletişim vergisinin internet üzerinden hem sabit hat hem de GSM olmak üzere yüzde 5 indirileceğini açıkladığını hatırlattı.

 

Konunun bir yasa değişikliği konusu olması sebebiyle, yasa hazırlık çalışmalarının Maliye Bakanlığı tarafından tamamlandığını ifade eden Bakan Binali Yıldırım, "Önümüzdeki günlerde yasa komisyonlardan geçecektir. Bu kararda bir değişiklik yoktur, her ne kadar kriz ortamı devam etse de bu karar uygulanacak. Amacımız; geniş halk kitlelerine internet kullanımını yaygınlaştırmak ve böylece Türkiye'nin bilgi toplumu hedefini 2013'ten önce gerçekleştirmek. Bu yasayı çıkarırız, bir sıkıntı olmayacaktır." şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA