• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçelere sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti
30 Nisan 2016 Cumartesi 11:38

İlçelere sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’nın ilçelerinde sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü su ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni su depoları ile mevcut su depolarında bakım ve revizyon çalışması yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu kapsamında Konya il sınırları içerisindeki su depolarının hijyenini ve güvenliği sağlamak, su kaçaklarını önlemek üzere kuyu ve pompa istasyonlarını da içine alan geniş çaplı bir bakım çalışması yapıyor.

DEPOLAR HİJYENİK HALE GETİRİLİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, vatandaşların sağlıklı, uzun ömürlü, kesintisiz su hizmeti alabilmeleri için tüm önlemleri aldıklarını belirterek, bakım ve onarım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Akyürek, “Konya il sınırları içerisinde bulunan tüm su depoları, kuyu ve pompa istasyonları KOSKİ Genel Müdürlüğümüzün sorumluluk alanına girdiği için yaptığımız incelemelerde depoların büyük çoğunluğunun bakımsız ve hijyenden uzak olduğu görüldü. Tüm bu olumsuzlukların giderilmesi için geniş çaplı bir bakım ve revizyon çalışması yapan KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, 2015’te toplam 19 ilçede 162 adet deponun bakım, onarım ve yalıtımlarını yaparak hijyen şartlarına uygun hale getirdi” dedi.

2016’DA DA GENİŞ ÇAPLI ÇALIŞMA VAR

Konya’daki tüm yerleşim birimlerini kapsayan bakım ve revizyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Akyürek, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, yapmış olduğu ihalelerle 2015 yılında ihtiyaç olan 27 mahalleye yeni su depoları inşa etti. 2016 yılında da devam eden bu çalışmalarla 29 adet muhtelif hacimlerde yeni su deposu, yaklaşık 150 mahalledeki su deposunun bakım ve onarım çalışması ile 20 adet kaptaj imalatı yapılacak” diye konuştu.

YENİ DEPO YAPILACAK MAHALLELER

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, depolarda yaptığı çalışmalar ile manevra odası dış sıva onarımı ve boyası, pencerelerin onarılması, yenilenmesi, iç duvarın seramikle kaplanması, vanaların yenilenmesi, eskiyen boruların değiştirilmesi, yeni merdivenlerin takılması, su yalıtımı uygulamaları, depo içinin su jeti ile temizlenmesi ve depo etrafının tel çitle çevrilmesi işlemlerini yapıyor.

KOSKİ’nin yeni depo yapacağı mahalleler ise şöyle: Ereğli merkez, Melicek ve Bulgurluk mahalleleri, Altınekin Yenice ve Sarnıç mahalleleri, Cihanbeyli Yeniceoba Mahallesi, Bozkır Çağlayan ve Üçpınar mahalleleri, Çumra Gökhüyük ve Dineksaray mahalleleri, Seydişehir Ketenli, Gevrekli ve Bostandere mahalleleri, Taşkent merkez ve Keçimen Mahallesi, Akören Alan ve Çatören mahalleleri, Doğanhisar Deştiğin, Yazlıca ve Yazır mahalleleri, Yunak Esentepe, Sinanlı ve Özyayla mahalleleri, Güneysınır Habiller ve Karagüney mahalleleri, Hüyük merkez ile Selçuklu Sille Mahallesi’ne iki adet olmak üzere 29 adet.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Tiryakilere kötü haber! Bir sigara grubuna daha zam
  • Tarımda gıda arz güvenliği için yerli ve milli adımlar atılacak
  • Ulaştırma ve haberleşmede yeni yatırımlar yolda
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rekabette 44. randevu!
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rakipte eksik çok!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA