• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçe ziyaretleri devam ediyor
18 Mart 2011 Cuma 18:15

İlçe ziyaretleri devam ediyor

AK Parti Konya Milletvekili aday adayları çalışmalarını sürdürüyor.
AK Parti Konya Milletvekili aday adayları çalışmalarını sürdürüyor.
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Eczacı Mehtap Sezer, Karapınar'ı ziyaret etti.
     Sezer, ilçe binasında Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Uğurlu ile görüştü.
     Konya'ya hizmet sevdası ile yola çıktığını ifade eden Sezer, şunları kaydetti:
     ''Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde ülkemizin vizyonunu yeniden yapılandıran, sosyo-ekonomik durumunu yeniden düzenleyen gerek 2001 ekonomik krizini çok iyi bir şekilde yönetip güçlü ekonomiye geçiş politikasını uygulayan AK Parti yönetimi son dönemde küresel ekonomide ortaya çıkan ekonomik krizi uyguladıkları politikalarla sıkıntısız ve güçlenerek gerek ülkemizi dünya ülkeleri arasında gerekse bölgesinde olması gereken değere kavuşturmuştur. Bu değerleri bizlere kazandıran partimiz AK Parti'nin ekibinde olmak ve günlük çalışma ortamında uyguladığım çalışma şevkini artırarak birlikte çalışmak için milletvekilliği görevine talip oldum.''
    
     -RECEP KONUK-
    
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Recep Konuk'un ilçe ziyaretleri sürüyor.
     Konuk, Beyşehir ilçesi gezisi kapsamında önce Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı'yı makamında, ardından AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu'yu ilçe başkanlığı odasında ziyaret etti.
     Konuk, ilçe teşkilatındaki konuşmasında, ''Hepimize düşen, bu güzide ilçemizi, etrafıyla, çevresiyle daha güzel yerlere taşımak, içinde yaşayan insanların huzur ve mutluluğunu sağlamak, onlara gelirler oluşturmak, gelirler bulabilmek. Bunun için Beyşehir'in mevcut var olan birikiminin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Burada helvayı yapmak için şeker de yağ da var, un da var. Hepimize düşen burada daha çok helva yapmak. Bu memleketi kalkındırmak ve bir yerlere götürmektir'' dedi.
     Bunu yaparken de Konya'nın da çok farklı alacakları olduğunu belirten Konuk, şunları kaydetti:
     ''Bunları tahsil etmemiz lazım. Bunları tahsil edeceğiz. Ülkemizin dünyadan alacakları var, onları da tahsil edeceğiz ve ülkemizi atalarımızın bize canı pahasına, hayatlarını seve seve, güle oynaya verdikleri bu güzel vatanı geliştirmek, içini doldurmak için sıra bizde. Zengin etmek, fukaralık bizim kaderimiz olamaz. Bunu değiştireceğiz, dün elimizde az imkanlar vardı, kısmen değiştirdik. Yarın daha büyük imkanlarla değiştiririz. İşin özü bu, buna talibiz, bunu hep birlikte yapacağız.''
     AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ise, Konuk'un almış olduğu bu kararın hayırlı olmasını diledi. Huğlu, ''Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz; Beyşehir teşkilatı olarak Konya'daki 171 aday adayına da eşit mesafedeyiz. En hayırlısı memleketimize kim olacaksa o olsun diyoruz. Hepinize başarılar diliyoruz'' dedi.
    
     -İLHAN YERLİKAYA-
    
     AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya Karapınar'a geldi.
     İlk olarak AK Parti İlçe başkanlığını ziyaret eden Yerlikaya, daha sonra belediye başkan yardımcısı Duran Karagöz ile görüştü.
     Çok önemli bir süreçten geçtiklerini söyleyen Yerlikaya, ''Yoksulluğun ve fakirliğin ne demek olduğunu bilirim. Okurken hem çalıştım hem de eğitime devam ettim. Şimdi Konya'ya hizmet etmek vakti'' dedi.
     ''Türkiye'de siyaseti elit bir kesimin hobisi olmaktan çıkarak millete hizmet etmek'' istediğini ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:
     ''Türkiye'nin aydınlık ve yarınlarını şekillendirmek adına bir mecra olarak gören AK parti kadroları, ilk günden itibaren milletimizle kol kola ve kararlılıkla hemen her alanda Türkiye'ye büyük bir sıçrama yaşatmıştır. Türkiye'nin dört bir yanında görülen kalkınma hamlelerinin ve değişimin, güven ve istikrar içindeki ülkemizi müreffeh yarınlara taşıma idealimizin sürekliliği bakımından bu seçim bir hayati bir konumdadır.''
     AK Parti'nin hizmet için adres olduğunu belirten Yerlikaya, ''2011 seçimlerinden sonra da başarılarını artıracağına inandığım AK Parti ülkemize hizmet arzumuz bakımından tercih ediliyor. Konya'mızı hizmetlerden yararlanması için çok çalışmamız gerektiğini de biliyorum'' diye konuştu.
    
     -SUAT ALTINSOY-
    
     AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Avukat Suat Altınsoy, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin, ülkemizin huzur ve istikrarını, işleyen demokrasisini, gerçekleştirilen ekonomik atılımları geleceğe taşımak için büyük önem arz ettiğini söyledi.
     Seçim sürecinin Konya'nın daha iyi noktalara taşınması için fırsatlar sunduğunu belirten Altınsoy, seçim çalışmaları kapsamında 31 ilçe ile bu ilçelerin belde teşkilatları ve belediye başkanlarına ziyaretler gerçekleştirdiklerini vurguladı.
     Altınsoy, şunları kaydetti:
     ''Teşkilat mensuplarının göstermiş olduğu ilgiden ve misafirperverlikten dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En alt kademeden en üst kademedeki teşkilat mensuplarında görülen heyecan şehrimiz adına memnuniyet vericidir. Temayüller demokrasinin şölenleridir. Pazar günü yapılacak seçimlerin şehrimize ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA