• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlaçlamaya hız verildi
05 Temmuz 2011 Salı 12:27

İlaçlamaya hız verildi

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü temizlik çalışmalarına hız verdi..

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü temizlik çalışmalarına hız verdi. Ekipler bir taraftan cadde ve sokakları su ile yıkarken diğer taraftan da haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışması yapılıyor. Hava sıcaklıklarının arttığı bu günlerde, ana arterler ve sokaklarda yapılan yıkama çalışmaları ile yollar serinletilirken ilaçlama çalışmaları ile de halk sağlığını tehdit eden faktörlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Karatay Belediyesi, artan hava sıcaklıkları ile birlikte halkın sağlığını ön planda tutarak ilçe genelinde yaptığı temizlik çalışmalarına hız verdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan sokak ilaçlama ekibi belli bir program ile tüm mahallelerde ilaçlama çalışması yapıyor. Sabah erken saatlerde ve akşam serinliğinde yapılan ilaçlamalarda sıcak sisleme ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılıyor. Çalışmalar kapsamında özellikle turistlerin yoğun olduğu Mevlana Türbesi, Selimiye, Aziziye ve Şems Camileri'nin de bulunduğu bölgeler ile su ile yıkanarak hem yollar serinletiliyor, hem de caddeler temizlenmiş oluyor. İlçede yoğun olarak hayvancılık yapılması nedeniyle meydana gelen sinek, sivrisinek vb. haşeratla mücadele kapsamında her gün düzenli olarak yapılan ilaçlama çalışmalarını da sürdüren ekipler, halk sağlığını tehdit eden faktörlerin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, halk sağlığının korunması noktasında gereken hassasiyeti gösterdiklerini belirterek, Belediye hizmetlerinin en hassas bölümünü oluşturan ve yaz aylarında ağırlık verilen temizlik ile ilgili çalışmalarda insan sağlığını her şeyin üstünde tuttuklarını söyledi. Hançerli; “Bölgemizde bulunan mahalle, cadde ve sokakların sıcak sisleme ve ULV cihazları ile ilaçlanması çalışmalarına devam etmekteyiz. Özellikle çocuklar açısından tehlike oluşturan haşere ile mücadelede insan sağlığı ve çevre dengesi göz önünde bulundurularak sürdürülen çalışmalarımız ilçenin bütün mahallelerinde planlı olarak gerçekleştirilmektedir. Temizlik işlerine bağlı ekiplerimiz modern cihazlarla yürüttüğü çalışmalarını sabah 06.00 ile 10.00 arası ve akşam 17.00 ile 23.00 saatleri arasında sürdürmektedir. Karatay'ın daha düzenli ve temiz bir ilçe olması amacıyla, ilçenin estetiğini ve sağlığını ilgilendiren temizlik ve ilaçlama ile ilgili çalışmalarımız özellikle yaz mevsimi süresince yoğun ve aralıksız olarak devam edecektir” dedi. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA