• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl ve ilçe sağlık müdürlükleri değerlendirme toplantısı
29 Ocak 2014 Çarşamba 14:38

İl ve ilçe sağlık müdürlükleri değerlendirme toplantısı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlükleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlükleri değerlendirme toplantısı yapıldı. 
2014 yılında Konya’da Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hedef ve stratejilere uygun olarak sağlık hizmeti sunulabilmesi amacıyla 2013 yılının değerlendirildiği ve İlçelerimizde sağlık alanında sunulan hizmetlerin daha etkin hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar ile 2014 yılı sağlık hedeflerinin belirlendiği İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Konya İl Sağlık Müdürlüğü 112 Eğitim Merkezinde yapılan toplantıya, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, sağlık müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe sağlık müdürleri katıldı. İlçelerde yapılacak sağlık yatırımları, sağlık çalışanlarının motivasyonunun arttırılması ve sağlık hizmeti sunan işyerlerinin denetimleri gibi konuların ele alındığı toplantıda, personelin yeterli ve dengeli dağılımı, Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının işleyişi, ilçeler arası uygulama farklılıklarının önlenmesi, elektronik bilgi paylaşımı ve Konya sağlığının daha da geliştirilmesi için yapılabilecek çalışmalarda gündeme geldi.
Konya İl geneli değerlendirme sunumunu yapan Sağlık İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. Küçükkendirici, özellikle ilçelerde verilen ve verilecek hizmetleri çok önemsediğini belirterek, “Hedefimiz ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza öncelikle yaşadığı bölgede sağlık hizmetini ulaşılabilir kılmak, böylece vatandaşlarımız her türlü sağlık sorunu için merkeze gelmek zorunda olmadan sağlık hizmeti alabilecek, daha ileri tetkik ve tedavi gerektiği zaman il merkezimizdeki hastanelere yönlendirilecek. Bu şekilde merkezdeki yığılmalarda önlenmiş olacak.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA