• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Özel İdareden alt yapı yatırımına 4 milyon TL
17 Mayıs 2012 Perşembe 10:08

İl Özel İdare'den alt yapı yatırımına 4 milyon TL

Köylerde yeni içmesuyu tesisi yapımı ve kanalizasyon şebekesi döşenmesi projeleri için Köylere Hizmet Götürme Birliklerine 4 milyon TL ödenek aktarıldı.
Köylerde yeni içmesuyu tesisi yapımı ve kanalizasyon şebekesi döşenmesi projeleri için Köylere Hizmet Götürme Birliklerine 4 milyon TL ödenek aktarıldı. Konuyu değerlendiren İl Genel Meclisi Altyapı Yatırımları Komisyonu Başkanı Mehmet Tüfekçioğlu, “Vatandaşa kaliteli içmesuyu sağlamak için gerekirse Ferhat olur, dağları deleriz” dedi.
Konya İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları geçtiğimiz günlerde sona erdi. Köylerde yapılacak içmesuyu ve kanalizasyon yatırımlarına ilişkin Altyapı Yatırımları Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarının görüşüldüğü İl Genel Meclisi’nde, 16 ilçeye bağlı 27 köye içmesuyu tesisi yapımı ve kanalizasyon şebekesi döşenmesi projeleri için ödenek aktarılması kararı alındı. Buna göre Konya İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı programında yer alan; Ahırlı, Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Doğanhisar, Hadim, Halkapınar, Kulu, Tuzlukçu ve Yunak ilçelerine bağlı Kayacık, Bozlağan, Çivril, Karacaardıç, Soğucak, Furunlu, Kaplanlı, Seydifakılı, Arşıncı, Çöğürlü, Hacıfakılı ve İmamoğlu köylerine içmesuyu tesisi yapımı projeleri ile Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Meram, Sarayönü, Seydişehir ve Yunak ilçelerine bağlı İlyaslar, Görünmez, Avdan, Çobankaya, Büyükoba, Bayat, Çomaklar, Karaağaç, Kayadibi, Özkent, Karatepe, Güvenç, Meydan, Mesudiye ve Hacıömeroğlu köylerine kanalizasyon şebekesi döşenmesi projeleri için İl Özel İdaresi’nin 2012 yılı bütçesinden Köylere Hizmet Götürme Birliklerine 4 Milyon TL ödenek aktarılmasına karar verildi.
“Vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu sağlamak İl Özel İdaresi’nin öncelikli yatırımları arasında gelmektedir” diyen Tüfekçioğlu, şu bilgileri verdi:
“19.ve 20. dönem olmak üzere yaklaşık 5 yıldır Altyapı Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Bize gelen içmesuyu taleplerini öncelikle İl Özel İdaresi teknik elemanları ile bölgeye giderek, yerinde inceleme yapıyoruz. İnceleme sonrası hazırladığımız raporlar İl Genel Meclisi’nde görüşülerek, karara bağlanıyor. Alınan meclis kararı ile bölgeye hizmet gittiğinde çok mutlu oluyoruz. Çorbada bizim de tuzumuz oluyor. Yaklaşık 40 bin km2’lik yüzölçümüyle Türkiye’nin en büyük ili olan Konya; 31 ilçesi, 168 beldesi ve 584 köyü olan devasa bir il. Hal böyle olunca çalışma alanımız da oldukça geniş. Bugün itibarıyla Konya’da içmesuyu sorunu yaşayan bir bölgemiz yok. Ancak bazı bölgelerimizde yeraltı sularının çekilmesiyle su debisinde azalma meydana geliyor. Bu sorunu da yapmış olduğumuz sondaj çalışmaları sonrasında açtığımız yeni kuyulara modern tesisler kurarak çözüyoruz. Bunun yanında eskiyen tesisleri de modernize ederek, yeniliyoruz. Tüm bu hizmetler sonrasında vatandaşlarımızdan aldığımız hayır duaları bizleri mutlu ediyor. İl Özel İdaresi olarak vatandaşlarımıza sağlıklı, kaliteli içmesuyu sağlama noktasında gerekirse Ferhat olur, dağları deleriz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA