• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Koordinasyon Toplantısı yapıldı
25 Kasım 2012 Pazar 13:15

İl Koordinasyon Toplantısı yapıldı

AK Parti Konya İl Teşkilatı İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.
AK Parti Konya İl Teşkilatı İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.
Ayda bir kez gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti Konya Milletvekilleri, merkez ilçe belediye başkanları, AK Parti Merkez İlçe Başkanları ile AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı.
AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda yeni büyükşehir yasası, Konya yatırımları, önümüzdeki dönem projeleri ile tarımdan turizme; sağlıktan eğitime; ulaşımdan yerel yönetimlere kadar birçok alanda Konya’ya yapılan ve yapılacak hizmetler ile Konya’nın problemleri ele alındı.

“BÜYÜKŞEHİR YASASI’NA EN HAZIR İL KONYA”
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, ayda bir kez yaptıkları İl Koordinasyon Toplantıları’nı Konya açısından çok önemsediklerini ifade ederek, “Bu toplantılarımızı bilindiği gibi Dışişleri Bakanımız ve AK Parti Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu ile yapıyorduk. Ancak yoğun programları dolayısıyla kendisi bu toplantımızda çok istedikleri halde yer alamadılar. Dediğim gibi sayın bakanımız çok yoğun çalışıyor. Her zaman Konya olarak, teşkilatlar olarak ve ülke olarak onun yanındayız. Allah ona ve ekibine kolaylık versin. Tabii bu toplantılarımızla Konya’nın devam eden ve planlanan yatırımları ile şehrimizin eksikliklerini ve problemlerini belirleyip çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bu toplantımızda da Konya belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizin yatırım ve projelerini, çalışmalarını konuştuk. Toplantımızda ayrıca geçtiğimiz haftalarda TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ‘Yeni Büyükşehirler Yasası’nı ele aldık. Tabii belediyelerimizin ve İl Özel İdaremizin yeni dönem ile ilgili çalışmaları sahada süratle devam ediyor. Yeni dönemle birlikte bu kadar büyük bir coğrafyaya ve geniş hizmet sahasına sahip Konya gibi bir şehirde başlarda birtakım aksaklıklar yaşanabilir ama ileriki zamanlarda Konya’mızda herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ve bu toplantı sonucunda da bir kez daha açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz ki; Konya bu yasaya en hazır ve en iyi uygulayıcı şehir olacaktır. Söz konusu yasayla temel amaç devletimizin ve belediyelerimizin kaynaklarını çok daha etkili ve verimli kullanarak halka daha iyi hizmet götürülmesidir. İşin özü, esası budur. Hiçbir şehre ya da bölgeye ayrım gözetmeksizin, bütün ülke için genel kriterler ortaya konmuştur. Bu çerçevede, hizmet birimlerinde büyüme anlayışı esas alınmıştır. AK Parti, bir taraftan toplumun yüzyıllardır birikimini temsil ederken; öbür yandan da dünyanın şartlarına uyum sağlayan, yenilikler, reformlar yapan, milletin değerlerini, beklentilerini esas alan, milletin rotasını çizdiği dinamik bir partidir. Dolayısıyla milletin ya da bu ülkenin zararına olacak hiçbir uygulama ya da düzenlemenin içinde olmadık, olmayız da. Sonuç olarak hükümetimizin yaptığı reformlarda, çalışmalarda veya hizmetlerde esas aldığı şey halkımızın, milletimizin ve ülkemizin menfaatidir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA