• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisinden sağlığa katkı!
05 Ocak 2014 Pazar 12:55

İl Genel Meclisi'nden sağlığa katkı!

Konya İl Genel Meclisi, ilçe hastanelerinde oluşturulacak kütüphanelere kitap desteği vermeye hazırlanırken, hastane ve gıda kontrol laboratuarlarının tıbbi cihaz eksiklerine de katkı da bulunacak.
Konya İl Genel Meclisi, ilçe hastanelerinde oluşturulacak kütüphanelere kitap desteği vermeye hazırlanırken, hastane ve gıda kontrol laboratuarlarının tıbbi cihaz eksiklerine de katkı da bulunacak. 
6360 sayılı Büyükşehir Yasası nedeniyle bu yıl yalnız 3 ay çalışacak olan İl Genel Meclisi, ilçe, belde ve köylerde hizmet ve yatırımlar yapılması için karar almaya devam edecek.
Konya İl Genel Meclisi, 20. seçim döneminin 5. çalışma dönemine 06 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 14.00’da açacağı ilk birleşimle başlıyor. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi başkanlığında 5 gün boyunca yapılacak toplantılarda, komisyon raporlarının yanı sıra İl Özel İdaresi birimlerinin 2013 yılı faaliyetleri ile İl Encümeni’nin faaliyetleri de Meclis üyelerine anlatılacak. İlçe hastanelerinde oluşturulacak kütüphanelere kitap desteği vermeye hazırlanan Meclis, hastane ve gıda kontrol laboratuarlarının tıbbi cihaz eksiklerine de katkı da bulunacak.
Arazi toplulaştırma ve artan ödeneklerin ihtiyaç duyulan hizmetlerde kullanılması amacıyla tahsis değişikliği gibi önemli konuların ele alınacağı toplantılarda 55 madde görüşülerek karara bağlanacak. Toplantılarda ayrıca, köy ve beldelerin mahalleye dönüşecek olması nedeniyle köy ve beldelerde çevre sınırlarına ilişkin anlaşmazlıkların giderilmesi, cami, okul gibi vakıf envanterlerinin belirlenmesi ve sorunların giderilmesi, İl Jandarma Komutanlığı’nın Çocuk İzleme Merkezi kapsamında tanık koruma alanı için ihtiyaç duyulan 2 adet binek tipi sivil aracın karşılanması, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi bölümüne ameliyatsız kanser tedavisi yapmayı sağlayacak TRUEBEAM cihazının alınması, il merkezi ve ilçelerdeki bütün hastanelerde kütüphane kurulması ve kitap desteği, Konya Gıda Kontrol Laboratuarı’na katkı maddelerinin analizini yapacak HPLC cihazının alınması konuları müzakere edilerek karar alınacak. İl Özel İdaresi’nin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapılacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Öztürk'ten Hisarcıklıoğlu'na anlamlı hediye
  • Genç çift, alacak kavgasında dövüldü
  • Özaltun: "Çanakkale ruhunu anlattı"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA