• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisinden Derbente 3 yatırım
15 Mayıs 2013 Çarşamba 11:09

İl Genel Meclisi'nden Derbent'e 3 yatırım

Konya İl Genel Meclisi, Mayıs ayı toplantılarında, Derbente ilçeye yapılması planlanan kayak merkezine giden Alişar Mevkiindeki 5 kilometrelik yol, İl Özel İdaresi Köy Yolları Yol Ağına alınırken...
Konya İl Genel Meclisi, Mayıs ayı toplantılarında, Derbent’e ilçeye yapılması planlanan kayak merkezine giden Alişar Mevkii’ndeki 5 kilometrelik yol, İl Özel İdaresi Köy Yolları Yol Ağına alınırken, ilçe çıkışındaki Kuz Yolu ve meteoroloji istasyonu yapımının da bölgeyi geliştirmesi öngörülüyor.
Derbent İl Genel Meclisi Üyesi Rafet Furunkoyak’ın Kuz Yolu, Kayak Merkezi Yolu ve Meteoroloji istasyonu yapılmasına yönelik Nisan ayı toplantısında verdiği önerge ile bölgeye giderek, inceleme yapan Yol Ağı Komisyonu Başkanı Orbay Kaya, Süleyman Yaylası ve Derbent Çıkışı Kuz Yolu arasında önceden yapılmış mevcut stabilize yolun, tarım arazilerinden geçmesi nedeniyle Orman Bölge Müdürlüğü’nden izin alınarak, İl Özel İdaresi Köy Yolları Yol Ağı’na alınmasının uygun olduğunu tespit ettiklerini söyledi.
Her geçen gün gelişen Derbent ilçesinin, Kayak Merkezi Projesiyle, gelişim sürecinde önemli bir hamle daha yaptığını dile getiren Furunkoyak, “İlçemizin Alişar Mevkii’ndeki Kayak Merkezi’ne gidişi sağlayacak 5 kilometrelik yol ile Süleyman Yaylası ve Derbent çıkışı Kuz Yolu arasındaki yolun İl Özel İdaresi Köy Yolları Yol Ağına alınması için başta konuyu Meclis gündemine alarak inceleme yapılmasını sağlayan İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ali Selvi’ye, ilçemize gelip bölgede inceleme yapan Yol Ağı Komisyonu Başkan ve üyelerine, konunun muhatabı idareci ve teknik elemanlara ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Yol ağına alınan yolumuz, Kayak Merkezi’ne geçişi sağlayacağı için hem ilçemizin hem de Konya’nın gelişimine önemli katkı sağlayacaktır. Bundan sonra yolun asfaltlanarak, bir an önce ulaşıma resmi olarak açılmasını bekliyoruz. Ayrıca Derbent çıkışındaki Kuz Yolu’nun da yol ağına alınması halkımızı son derece memnun etmiştir. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü’nün de üzerinde çalıştığı meteoroloji istasyonunun kurulmasıyla yıllardır hak ettiği yatırımı alamayan ilçemiz, büyük bir gelişim hamlesi yakalamış olacaktır” dedi.
Konya İl Özel İdaresi’nin İl Genel Meclisi’nin aldığı kararı önümüzdeki günlerde uygulamaya başlaması bekleniyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA