• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisinde Denetim belirlendi
06 Ocak 2012 Cuma 15:18

İl Genel Meclisi'nde Denetim belirlendi

Konya İl Genel Meclisi, 2012 yılında görev yapacak Denetim Komisyonunu seçimle belirledi.

Konya İl Genel Meclisi, 2012 yılında görev yapacak Denetim Komisyonu’nu seçimle belirledi. 5 kişiden oluşan komisyon, Özel İdare’nin gelir ve gider ile hesap işlemlerini denetleyecek.

Konya İl Genel Meclisi, Ocak ayı toplantılarını tamamladı. Denetim Komisyonu’nun belirlendiği birleşimde ayrıca Kültür Sosyal İşler ve Sağlık Daire Başkanlığı ile Tarım ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nın 2011 yılı çalışmalarına yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı, üyelerin önergeleri alındı.

Ali Selvi başkanlığında açılış ve yoklama ile başlayan 5. birleşimde gündemin ilk maddesinde Denetim Komisyonu’nu seçmek için seçim yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimde Fikret Seyfi Kaçar, Ramazan Sargın, Faruk Koç, Ahmet Öz ve Gürdal Yorulmaz Denetim Komisyonu’na aday gösterildi. 91 oyun kullanıldığı oylamanın ardından adaylar yeni Denetim Komisyonu’nda resmen görev aldı.

Ocak ayının son birleşiminin ikinci oturumunda ise Kültür Sosyal İşler ve Sağlık Daire Başkanı Abdüssettar Yarar ve Tarım ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Raşit Turan 2011 yılı çalışmalarına yönelik sunumlarıyla üyeleri bilgilendirdi. Özel İdare’nin kültür ve sosyal işleri ile tarıma dayalı faaliyetlerine dair daire başkanlarına soru yönelten üyeler, bölgelerine yapılacak yeni yatırımlar hakkında da geniş bilgi edindi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA