• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür yemeği
06 Ekim 2010 Çarşamba 11:04

İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür yemeği

AK Parti Konya İl Teşkilatı, AK Partili İl Genel Meclisi üyelerine referandum için bir teşekkür yemeği verdi. Programda referandumda elde edilen başarı konuşulurken; genel seçim için de hazırlık sinyali verildi
AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından AK Partili Konya İl Genel Meclisi üyelerine referandumda yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür yemeği verildi. Büyükşehir Belediyesi Akyokuş Tesisleri’nde gerçekleşen programa, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Orak, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ziya Özboyacı, Mustafa Yazlık, Mustafa Kürkçü, Mustafa Erkuş, Mustafa Gürüler, Necip Çimen ve Ertuğrul Uslu ile AK Parti il yönetim kurulu üyeleri ve AK Partili il genel meclisi üyeleri katıldı.

Yemeğin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, anayasa değişikliği için referandum öncesi yoğun bir kampanya dönemi geçirdiklerini ve bu yoğun dönemde en çok desteği AK Partili İl Genel Meclisi üyelerinin verdiğine dikkat çekti. Çalışmalarında hükümet icraatlarını değil, değişiklik paketinin muhtevasını anlattıklarını, insanların siyasi taassubunu doğuracak, arttıracak, kışkırtacak söz ve davranıştan kaçındıklarını belirten Başkan Sorgun; huzuru, kardeşliği, birliği ve dirliği bozucu davranışlardan uzak durmanın yanı sıra birliği arttırıcı eylemlerde bulunduklarını aktardı. Sorgun; “Kampanyamız boyunca bazı ilkeler belirledik ve ona göre hareket ettik. Bu çalışmalarımızda özellikle köylerde ve beldelerde en büyük destekçimiz il genel meclisi üyelerimiz oldu. 23 köyümüzde yüzde 100 Evet oyu aldık. Bunun için il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki kula teşekkür etmeyen Allah’a teşekkür etmiş olmaz” dedi.

Sorgun: Geriye kalan yüzde 20’yi iyi analiz etmek lazım

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya'da referandumda yüzde 80'lere yakın 'Evet' oyu çıktığını, şehir merkezinde bu oranın yüzde 90'ı aştığını hatırlatarak; “Doğru karar vermek, yanlış kararın izahından daha az vakit aldığını hemşehrilerimiz ispatlamışlardır. Konya olarak hemşehrilerimizin yoğun katılımı ve yüksek oranda ‘Evet’leri, bizleri ülkemiz ve şehrimiz adına ziyadesi ile memnun etmiştir. Bu kadar yüksek oranda desteğin bizim için daha fazla sorumluluk anlamı taşıdığının farkındayız. Yüzde 80 'Evet' ile sevinmekten önce geri kalan yüzde 20'ye anayasa paketini niçin daha iyi anlatıp Evet'lerini alamadığımızı düşünmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Ahmet Sorgun genel seçim için hazırlık sinyali verdi

Milletvekilleri, il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu ve il genel meclisi üyelerinin birlikte yaptığı ilçe ziyaretlerinin bir kısmına kendisinin de katıldığını hatırlatan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını kaydederek, daha azimli ve kararlı çalışmak için enerji topladıklarını söyledi. Önümüzdeki yıl Haziran ayında gerçekleştirilecek olan genel seçimlere hazırlık sinyali veren Sorgun, milletin geleceği için ilk adımın gerçekleştiğini, ikinci adımın ise büyük çapta kararlılık gerektirdiğini sözlerine ekledi.
Başkan Sorgun’un konuşmasının ardından ayrıca AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı’nın da katılımıyla Konya İl Genel Meclisi AK Parti Grubu 2010 Yılı Ekim Ayı Grup Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA