• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları sürüyor
07 Şubat 2012 Salı 14:10

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları sürüyor

Konya İl Genel Meclisi, Şubat ayı toplantılarında komisyon raporlarını değerlendirmeye devam etti.

Konya İl Genel Meclisi, Şubat ayı toplantılarında komisyon raporlarını değerlendirmeye devam etti. İkinci birleşimini gerçekleştiren Meclis, kadına ve çocuğa yönelik şiddet konusunu bir kere daha masaya yatırırken, turizm envanteri hazırlığına yeni bilgiler ekledi. Envanter çalışmalarının önümüzdeki ay tamamlanması bekleniyor.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının ikinci birleşimini Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Ünal başkanlığında açtı. İlk olarak makamdan gelen tekliflerin okunduğu birleşimde, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği, Turizm, Basın ve Halkla İlişkiler, Afet ve Acil Durum ile Altyapı Yatırımları komisyonlarının raporları tek tek gündeme alındı. Raporlarda, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu; Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde yaptığı “Aile İçi Şiddet” konulu araştırmasında şiddetin ve buna bağlı olarak boşanmaların sebeplerini, Turizm Komisyonu; Konya merkez ve 31 ilçesinde yaptığı turizm envanterinin güncellenmesine yönelik çalışmasının sonuçlarını, Afet ve Acil Durum Komisyonu; belde ve köylerde heyelan, kaya düşmesi, yıkılmaya yüz tutmuş ve terk edilmiş evler ile dere yataklarına izinsiz yapılan ve tehlike arz eden yapıları, Altyapı Yatırımları Komisyonu; içmesuyu depo bakım ve onarımları ile köy içi şebeke borularının değişmesi konularını gündeme taşıdı. Meclis üyelerinin bilgilendirildiği raporlar bir kere de müzakereye açılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Önemli gündem maddelerini görüşmeye devam edecek olan Konya İl Genel Meclisi, 3. birleşimini 08 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 10.00’da yapacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA