• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisi heyelanı gündemine taşıdı
07 Haziran 2012 Perşembe 15:16

İl Genel Meclisi heyelanı gündemine taşıdı

Konya İl Genel Meclisi, Haziran ayı toplantılarında Afet Acil Durum Komisyonunun raporlarıyla, Yalıhüyükte heyelan sonucu çöken yolu gündemine taşıdı.
Konya İl Genel Meclisi, Haziran ayı toplantılarında Afet Acil Durum Komisyonu’nun raporlarıyla, Yalıhüyük’te heyelan sonucu çöken yolu gündemine taşıdı.
Komisyon raporlarının görüşülmeye devam ettiği Haziran ayı toplantılarının 4. birleşiminde Afet Acil Durum Komisyonu Başkanı Faruk Koç, üyeler Salih Özen, Hasan Akça, Raşit Göktaş ve Mehmet Güleryüz ile birlikte Mayıs ayı içinde Ahırlı, Bozkır ve Yalıhüyük’te yaptıkları çalışmalardan oluşan raporları okudu. Koç, çiftçi, esnaf ve taşımalı öğrenciler tarafından sık sık kullanılan Saray Köy yolu bağlantı güzergahında bulunan yolun heyelan nedeniyle çöktüğünü ve 3 aydır kapalı olan yolda daha önce DSİ ve belediye tarafından önlem alınmasına rağmen sorunun çözülemediğini söyledi. Yolun heyelan sebebiyle kapanmasıyla Seydişehir bağlantı yolunun 6 km. uzadığına dikkat çeken Koç, “Eğer bu yol yapılırsa mesafe 1,5 km. olmaktadır. Yolun kapalı olması halinde Saray, Bademli ve Yalıhüyük merkezinde bulunan vatandaşlarımız hastalandığında ya da acil bir durumda 6 km.’lik yol kat edecek, bu da zaman kaybına neden olacaktır. Bölgede yaptığımız çalışma sonucunda, afet zararlarını asgari düzeye indirmek, afetzedeleri kurtarmak, yaralılara ilkyardım ve tıbbi tedavi yapmak amacıyla, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu kapsamında personel araç, gereç ve malzeme bakımından teşkilatlanmak ve uygulama için gerekli çalışmanın yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür” dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün ilgili yolda üzerine düşeni yapacağını dile getiren Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Meclis Afet Acil Durum Komisyonu’nun yaptığı çalışmaların müdürlüğe ışık tutacağını kaydetti. Selvi, ulaşım bakımından son derece önemli olan Saray Köy yolunda da kalıcı tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğine vurgu yaptı. Konya İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarını 08 Haziran 2012 Cuma günü saat 10.00’da başlayacağı 5. birleşim ile tamamlayacak.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA